sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Policja gotowa do działań "Listopadowy weekend 2019". Będą wzmożone kontrole drogowe

Przed nami kolejny długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Funkcjonariusze policji będą więc czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Mundurowi zapowiadają m.in. wzmożone kontrole drogowe.

W czasie tego weekendu należy się spodziewać wzmożonych kontroli na drogach. Należy oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Oczywiście policjanci nie tylko będą kontrolować prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany będzie też stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Mundurowi zaznaczają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających "na trzeciego".

Reklama - Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie - przypominają policjanci z KWP zs. w Radomiu.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym.

- Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie - podkreślają radomscy funkcjonariusze.

Reklama Jesienią, z uwagi na wcześnie zapadający zmrok, częste opady deszczu, czy też zalegające w niektórych miejscach mokre i śliskie liście, jazda staje się trudniejsza, nawet na oświetlonych ulicach. Mokra nawierzchnia sprawia, że znacznie wydłuża się droga hamowania. Należy też pamiętać, że w czasie opadów szyby samochodu szybko się brudzą, co ma wpływ na widoczność. W takich warunkach wzrok kierowcy szybciej się męczy. Niekorzystna pogoda jest też niekiedy przyczyną złego samopoczucia i gorszej koncentracji.

- Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień mogą się pogorszyć warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy - zaznaczają mundurowi.

Wyświetleń: 701 komentarze: 1
08.11.2019, 12:35r. Drukuj
Powrót


Domino @ 20:25, 08.11.2019

IP: 85.221...216

A niech sobie będą, każdy rozumny włączy yanosika i będzie miał ich w nosie. Policja tylko ciśnie, a co z bezpieczeństwem??

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter