środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Za wiedzę trzeba płacić. Zbyt drogie zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku?

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radny Mariusz Popielarz zainteresował się sprawą opłat i dotacji dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rajca chce wiedzieć, czy włodarz starał się o zmniejszenie opłat za udział w zajęciach na uniwersytecie.

To już kolejna interpelacja radnego Mariusza Popielarza dotycząca opłat i dotacji dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Reklama Tym razem rajca pyta, jak w obliczu problemów finansowych miasto radzi sobie z finansowaniem i pozyskiwaniem środków dla tej placówki, w celu obniżenia opłat za udział w zajęciach.

- W nawiązaniu do mojej wcześniejszej interpelacji z dnia 14.01.2019 roku, a także licznych interwencji zainteresowanych mieszkańców w sprawie obniżenia opłat za udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji, jakie kroki pan podjął we wskazanej sprawie? Czy w przypadku trudnej sytuacji finansowej miasta, podjął pan i podległe panu jednostki miejskie jakiekolwiek działania w celu pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania, chodzi tu m.in o dodatkowe środki możliwe do pozyskania w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku, ze wsparcia polityki senioralnej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej czy innych grantodawców? Czy wykazywaliście zainteresowanie bonami społecznymi dla seniorów? Pakietami edukacyjnymi dla seniorów? Jeśli nie, to dlaczego te szanse zostały zmarnotrawione?

Dokument wpłynął do urzędu miasta w piątek 29 października. Do tematu wrócimy.

Wyświetleń: 4954 komentarze: 3
09.11.2019, 11:11r. Drukuj
Powrót


@@ @ 07:14, 10.11.2019

IP: 178.235...185

Proszę zapytać Popielarza ile środków, jakie inicjatywy zewnętrzne ściągnął do Ostrołęki tucząc się od lat na diecie radnego i samorządowych stanowiskach.

Emerytka @ 08:25, 11.11.2019

IP: 188.146...41

Na Uniwersytet trzeciego wieku uczeszczaja tacy co ich stać. Są inne potrzeby. Miasto spłacić długi po poprzedniej ekipie to myślę że będzie i dla emerytów. Ja też emerytka. Dostaliśmy tzw trzynastke niech uczestnicy kształcący się sfinansuje sobie edukację. W końcu na coś to trzeba wydać. A pan Popielarz niech wymyśli bardziej pozytywną interpelację.

Emerytka @ 09:43, 11.11.2019

IP: 31.41...135

Uniwersytet Trzeciego Wieku powinien być za darmo dla kazdego emeryta a nie tylko dla tych z wysoka emerytura.Ja majac 1280zl.emerytury nie stac mnie a tez bym chciala. uczęszczać. Po oplaceniu rachunkow i wykupieniu lekow. ledwo zostaje na jedzenie..A tak na marginesie ile kosztuje opłata na miesiąc. Pozdrawiam tych wszystkich z wysoką emerytura ktorych stać. ..

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter