poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Zabytkowy blok na osiedlu Wojciechowice wymaga modernizacji. Chętnych na wykonanie prac brak

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radny Mariusz Łuba w imieniu mieszkańców osiedla Wojciechowice zwrócił się do włodarza z prośbą o modernizację zabytkowego bloku usytuowanego przy alei Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce.

Zdaniem Mariusza Łuby zły stan techniczny budynku zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników.

Reklama Mieszkańcy zabiegają w szczególności o naprawę wysłużonych schodów, modernizację oświetlenia oraz wymianę zaworów grzejnikowych.

- Mieszkańcy bloku przy alei Wojska Polskiego 42 na osiedlu Wojciechowice w Ostrołęce zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc. Zabytkowy blok, o który moim zdaniem powinno się szczególnie zadbać jest w fatalnym stanie. Mieszkańcy skarżą się na zły stan techniczny schodów. Twierdzą, że nie trudno o potknięcie na wysłużonych przez lata stopniach. Zagrożenie nasila się po zmroku, kiedy światło gaśnie na półpiętrze. Dlatego też zwracają uwagę na potrzebę modernizacji oświetlenia z wykorzystaniem czujników ruchu na klatkach schodowych. Dziś, wiekowa instalacja oświetleniowa sprawia mieszkańcom - głównie tym najmłodszym oraz seniorom - i odwiedzającym spore trudności. Choć każda inwestycja jest kosztowna, to w perspektywie kilku lat, przyniesie to spore oszczędności w wykorzystaniu energii elektrycznej. Mieszkańcy alei Wojska Polskiego 42 wskazują również, że konieczne jest pilne wykonanie wymiany zaworów grzejnikowych - czytamy w interpelacji radnego Mariusza Łuby.

Przetarg na wymianę zaworów grzejnikowych i remont schodów w bloku przy alei Wojska Polskiego 42 został ogłoszony jeszcze w tym roku. Niestety na wykonanie powyższych zadań nie było chętnych.

Reklama - Przetarg w tym zakresie, jak i na wykonanie zmiany okładzin schodów ogłoszone były w tym roku, jednak żadna firma nie zgłosiła się. Mieszkańcy proponują, aby ponownie, jeszcze w bieżącym roku, ogłosić przetarg tak, aby firmy miały czas na zgłoszenie się i realizację do końca 2020 roku. Jako że jest to obiekt zabytkowy, proponują pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych - czytamy w dalszej części interpelacji.

Dokument wpłynął do urzędu miasta w poniedziałek 4 listopada. Do tematu wrócimy.

Wyświetleń: 2130 komentarze: 3
11.11.2019, 08:12r. Drukuj
Powrót


Elo @ 13:31, 11.11.2019

IP: 82.145...145

Mieszkancy niech sie zrzuca i wyremontuja we wlasnym zakresie jak jest w kazdej spoldzielni czy wspolnocie

MRJ @ 19:19, 11.11.2019

IP: 5.173...47

Zmodernizują tak samo jak żeźby z warszawskiej. ... mam zdjęcia do dzisiaj z modernizacji tych drugich. ..

Www @ 20:30, 11.11.2019

IP: 5.173...205

Płacimy co miesiąc przez tyle lat fundusz remontowy więc chyba dostatecznie zebraliśmy i mamy prawo się domagać bo nic kompletnie nie jest robione w bloku Ani przy nim. Idąc wózkiem po ,, chodniku,, można urwać koło !