poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Światło pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100 lecia Niepodległości. W Ostrołęce także zapalono znicze na grobach żołnierzy (zdjęcia)

Ostrołęka dołączyła do akcji "Światło pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100 lecia Niepodległości". W niedzielny wieczór akcję zainaugurowano przy pomniku Czwartaków przy ul. Staszica. Następnie wolontariusze odwiedzili wszystkie okoliczne groby, w których spoczywają polscy żołnierze.

Inicjatorem akcji w naszym mieście było Ostrołęckie Stowarzyszenie Historyczne "Czwartacy".

Reklama - Celem akcji jest zapalenie znicza na każdym grobie żołnierza i odmówienie krótkiej modlitwy. Chcemy dzięki temu pokazać że w dekadę 100-lecia odzyskania niepodległości Polacy pamiętają o tych, którzy zginęli walcząc o odzyskanie i utrzymanie Wolnej Niepodległej Rzeczpospolitej. Zróbmy to 10 listopada wieczorem, w wigilię tak ważnego święta dla wszystkich obywateli wolnej Polski - piszą organizatorzy.

Mogiły polskich żołnierzy rozsiane są po całym świecie. Na przestrzeni lat zmieniały się granice, los rzucał żołnierzy w każdy zakątek globu, czasy przeminęły a mogiły zostały.

Reklama - Oni zginęli za nas i za nasz kraj. Nie jest trudno zapalić jeden znicz przy jednym krzyżu, ale jak zrobimy to razem, w każdej miejscowości, na cmentarzach przy pomnikach czy przydrożnych mogiłach, to zapłoną dziesiątki tysięcy zniczy. Wszystkim tym co stanęli do walki o ojczyznę podczas powstań narodowych, konspiracji, I wojny światowej, w walce o utrwalenie granic, wojnie polsko bolszewickiej, II wojnie światowej oraz podziemia antykomunistycznego - czytamy w informacji.

Zobacz zdjęcia:
Zapalenie zniczy przy pomniku Czwartacy

Więcej zdjęć: Zapalenie zniczy przy pomniku Czwartacy

Wyświetleń: 1331 komentarze: 0
11.11.2019, 08:21r. Drukuj
Powrót