sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

O ekologii na scenie. XVII Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej (zdjęcia, wideo)

"Jesteśmy pierwszymi strażnikami Ziemi - wszystkie pokolenia liczą na siebie" - pod takim hasłem odbyła się XVII edycja Przeglądu Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej. Swoje umiejętności wokalno-recytatorskie zaprezentowały dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli.

Wydarzenie miało na celu kształtowanie świadomości ekologicznej i propagowanie idei ochrony przyrody wśród mieszkańców naszego miasta.

Reklama Kolejną, siedemnastą edycję przeglądu tradycyjnie zorganizowała społeczność Przedszkola Miejskiego nr 7 "Tęczowa Kraina" w Ostrołęce.

Dyrektor placówki Elżbieta Waszczuk mówiła o konieczności refleksji nad kondycją naszej planety z perspektywy dziecka, ucznia i mieszkańca Ostrołęki.

- Kształcenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, rodziców i wszystkich mieszkańców naszego miasta rozpoczęliśmy w 2002 roku. Za chwilę po raz siedemnasty na tej scenie wystąpią dzieci ze szkół i przedszkoli, aby przekazać treści przyrodnicze i ekologiczne w różnorodnej formie scenicznej, aby zasygnalizować, jak ważna jest troska o losy ziemi. Wszyscy musimy pamiętać, że nie ma planety B. Należy zastanowić się, co należy zrobić z perspektywy dziecka, ucznia, mieszkańca naszego miasta, aby zadbać o przyrodę i środowisko, w którym żyjemy - mówiła Elżbieta Waszczuk, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Reklama Następnie na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury z prezentacją różnych form scenicznych wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta Ostrołęki. Młodzi artyści zaprezentowali wzorową grę aktorską oraz perfekcyjny układ choreograficzny. Wydarzenie uświetniła doskonała oprawa muzyczna i barwa dekoracja. 

Każdy z występów nagradzany był gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Wszystkim uczestnikom przeglądu zostały wręczone nagrody.

XVII Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej odbył się w środę 13 listopada w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Zobacz zdjęcia:
Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej

Więcej zdjęć: Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej

Wyświetleń: 1182 komentarze: 0
13.11.2019, 11:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter