wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Seniorzy zaprezentowali program artystyczny o wolności, niepodległości i miłości do Ojczyzny (zdjęcia, wideo)

Seniorzy z Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali na scenie sali kameralnej OCK program zatytułowany "Wolności dodaj nam skrzydła". Program powstał w związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie królowały biało-czerwone barwy narodowe.

Nie zabrakło recytacji, śpiewu oraz wspólnego wykonania pieśni patriotycznych.

Reklama Każdy uczestnik spotkania nosił dumnie narodowe barwy - czy to w postaci kotylionów, opasek czy koszulek z nadrukiem orła oraz napisu Niepodległość. Na widowni zasiedli nie tylko słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale też ich bliscy, przedstawiciele samorządu miasta oraz dyrektor centrum kultury, który wygłosił słowo wstępne i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego.

Seniorzy śpiewali pieśni patriotyczne pod czujnym okiem dyrygenta - Bożeny Harasimowicz-Pęzy, zaprezentowali też wiersze, fragmenty historii walk o wolność i niepodległość a także sylwetki postaci bohaterów, którzy swoje życie złożyli w imię Ojczyzny. Pięknie wybrzmiał też hymn Ostrołęki "Leć pieśni nasza z kurpiowskiej niwy", do którego cała sala powstała.

Program OUTW zaprezentowano w środę 13 listopada br. w OCK.

Zobacz zdjęcia:
Program OUTW "Wolności dodaj nam skrzydła"

Więcej zdjęć: Program OUTW "Wolności dodaj nam skrzydła"

Wyświetleń: 1850 komentarze: 0
13.11.2019, 15:54r. Drukuj
Powrót