sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mieszkańcy Ponikwi Dużej bohaterami wystawy "Moi sąsiedzi". Wernisaż prac Marka Jaromskiego w "Wytwórni"

W Galerii Sztuki "Wytwórnia" można obejrzeć wystawę obrazów i fotografii autorstwa Marka Jaromskiego pt. "Moi sąsiedzi". Ekspozycja prezentuje sylwetki mieszkańców wsi Ponikiew Duża (gm. Goworowo), z którą twórca związany jest od 32 lat. Wystawa będzie czynna do niedzieli 17 października.

Marek Jaromski to polski artysta grafik. Tworzy prace z pogranicza grafiki, rysunku, malarstwa i rzeźby. Z odbitych na wyprodukowanym przez siebie papierze grafik komponuje instalacje.

Reklama Artysta inspiruje się tradycją chrześcijańską. Jest znany ze swojego zamiłowania do aniołów i angelologii. Eksperymentuje z matrycą graficzną i podłożem, tworzy we własnej technice ziemiorytu. Do pokazów swoich prac włącza czasem poezję i muzykę.

Galeria Sztuki "Wytwórnia" to nowe miejsce na kulturalnej mapie Ostrołęki. Galeria powstała z inicjatywy Agaty Budny-Ciszewskiej - absolwentki Europejskiej Akademii Sztuk oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawę "Moi sąsiedzi" będzie można oglądać od niedzieli 17 listopada od godz.18.00 w galerii sztuki "Wytwórnia" przy ul. Głowackiego 28 w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1315 komentarze: 1
14.11.2019, 09:37r. Drukuj
Powrót


mieszkaniec @ 15:44, 14.11.2019

IP: 2a01:110f...ed52

Mieszkańcy Ponikwi Dużej powinno być