sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Białobrzeg Bliższy i Żebry-Stara Wieś ze strefami aktywności fizycznej. Są siłownie plenerowe

W miejscowościach Białobrzeg Bliższy i Żebry-Stara Wieś (gm. Olszewo-Borki) dokonano odbioru otwartych stref aktywności fizycznej. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. urządzenia fitness (orbitrek, trójkąt, biegacz, wioślarz, wahadło, prasa nożna). Realizacja zadania rozpoczęła się 26 sierpnia br.

Otwarta strefa aktywności w Białobrzegu Bliższym - jak czytamy na stronie Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach - powstała na terenie częściowo zagospodarowanym i przystosowanym oraz pełniącym funkcję integracji społecznej mieszkańców. Obejmuje łącznie powierzchnię 125 m kw. w wariancie podstawowym. Zamontowano sześć urządzeń fitness (prasa nożna, wahadło, wioślarz, biegacz, trójkąt, orbitek) oraz cztery ławeczki i dwa kosze na śmieci.

Reklama Natomiast w Żebrach-Starej Wsi strefa aktywności znajduje się na działce z budynkiem, w którym jest świetlica wiejska oraz lokale socjalne zamieszkiwane przez osoby w trudnej sytuacji życiowej. Strefa aktywności fizycznej obejmuje łącznie powierzchnię 284 m kw. w wariancie rozszerzonym. Wykonano:

- siłownię plenerową, w której zamontowano sześć urządzeń fitness (orbitrek, trójkąt, biegacz, wioślarz, wahadło, prasa nożna) oraz dwa stoliki do gry w warcaby/szachy, cztery ławeczki, tablicę informacyjna. Teren obsiano trawą.

- plac zabaw wydzielony i ogrodzony segmentami ogrodzeniowymi. Plac jest wyposażony w zestaw sprawnościowy, huśtawkę bocianie gniazdo, urządzenie typu ważka miejska. Przed wejściem na jego teren ustawione są stojaki na rowery.

Całkowity łączny koszt inwestycji to 173 tys. 381 zł. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 75 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Odbioru inwestycji dokonano we wtorek 12 listopada.

Fot. Urząd Gminy w Olszewie-Borkach

Wyświetleń: 1261 komentarze: 1
16.11.2019, 11:35r. Drukuj
Powrót


. @ 22:13, 16.11.2019

IP: 176.109...29

Aktywność fizyczną to ja mam w nocy z babo-sex to zdrowie a nie jakieś pałąki na dworze