środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Obchody są wyrazem pamięci o poszkodowanych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych został ustanowiony w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i od tego czasu jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada. Obchody tego dnia są wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich rodzinach.

Przy każdej okazji policjanci apelują do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, o to aby wyruszali w podróż ze świadomością, że nie są sami na drodze, że to od nich zależy bezpieczeństwo zarówno ich samych, jak też innych użytkowników dróg.

Reklama - Niestety na drogach codziennie rozgrywają się czyjeś tragedie, osobiste dramaty. Polskie drogi zbierają co roku śmiertelne żniwo. Musimy pamiętać zarówno o tych, którzy zginęli, jak również o tych, którzy zostali. Niejednokrotnie przeżycie wypadku wiąże się z nieodwracalnym kalectwem, długim cierpieniem i bólem. Takie doświadczenia dotykają również sprawców tych tragedii, którzy stają się ofiarami swoich błędów - podkreślają funkcjonariusze z WRD KWP zs. w Radomiu.

Ten dzień jest po to aby uczcić pamięć ofiar wypadków, ale jest też po to, aby pokazać nam, użytkownikom dróg, że nasze decyzje, które na co dzień podejmujemy na drodze mogą zmienić nasze, życie i życie innych, mogą także to życie odebrać.

Reklama - W najbliższą niedzielę w wielu parafiach na terenie mazowieckiego garnizonu policji, będzie odtwarzane słuchowisko, które powstało przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz Radia Plus Radom. Jest to fragment książki Gayle Forman "Zostań jeśli kochasz", przedstawiający scenę tragicznego wypadku drogowego - zapowiadają mundurowi z Radomia. - Mamy nadzieję, że taka forma przekazu, zmusi słuchaczy do refleksji, a przez to przyczyni się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych na mazowieckich drogach.

Fot. WRD KWP zs. w Radomiu

Wyświetleń: 647 komentarze: 0
17.11.2019, 08:18r. Drukuj
Powrót