niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Konkurs na pocztówkę z motywem kurpiowskiej wycinanki. Trwają zgłoszenia

Związek Kurpiów zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego "Pocztówka bożonarodzeniowa z motywem wycinanki kurpiowskiej". To już trzeci raz, gdy miłośnicy regionalnych tradycji pokażą swój kunszt rękodzielniczy. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano wyróżnienia i nagrody.

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych z podziałem na grupy wiekowe i z wyodrębnieniem szkół specjalnych i klas integracyjnych, obejmujący województwo mazowieckie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Reklama Celem inicjatywy jest m.in. zainteresowanie dzieci i młodzieży wycinanką kurpiowską, promocja kultury kurpiowskiej, promocja dzieci i młodzieży z uzdolnieniami plastycznymi oraz animacja kulturalna środowiska lokalnego.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie projektu pocztówki bożonarodzeniowej zawierającej motyw wycinanki kurpiowskiej. Dopuszczalne techniki wykonania prac: wycinanka, rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, technika mieszana, frotaż. Prace konkursowe oceniane będą w kategoriach wiekowych i z wyodrębnieniem klas uczniów z niepełnosprawnością.

Reklama W konkursie przyznane zostaną trzy nagrody: za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Prace należy dostarczyć do 6 grudnia 2019 r. pocztą lub osobiście do biura: Związek Kurpiów, ul. Świętokrzyska 2, Ostrołęka.

Formularz zgłoszeniowy, zgoda opiekuna, a także regulamin i szczegółowe informacje dostępne są: e-mail: biuro@kurpie.org, tel. (29) 764-58-30.

- Regulamin konkursu

Zdjęcie: Związek Kurpiów

Wyświetleń: 722 komentarze: 0
17.11.2019, 08:19r. Drukuj
Powrót