sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Prawa dziecka nie są im obce. Szkoła Podstawowa nr 4 wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrołęce wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Z tej okazji społeczność szkolna uczestniczyła w zajęciach z wychowawcami i rzecznikiem praw ucznia oraz przygotowała apel.

W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dzieci na świecie.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce postanowiła uczcić tą wyjątkową rocznicę i pokazać, że prawa dziecka są im dobrze znane. Podczas obchodów nie zabrakło dyskusji na ważne tematy oraz ciekawych zajęć muzycznych i plastycznych.

Reklama - Uczniowie dyskutowali, które z praw są ich zdaniem najważniejsze i czy Polska jest krajem, w którym przestrzegane są prawa dzieci. Oglądali filmy, wykonywali prace plastyczne, plakaty, uczyli się piosenek o prawach dziecka, ozdabiali szkołę . Wszyscy uczniowie odrysowali na niebieskich kartkach swoje dłonie, zapisali na nich prawa i umieścili na "drzewku praw dziecka". Najważniejsze, ich zdaniem prawa, znalazły się na czubku. Dyskusje były gorące, ale w końcu uznano, że są to: prawo do życia i rozwoju, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wolności od przemocy, prawo do wolności wypowiedzi, wyrażania poglądów i poszanowania, prawo do prywatności. Uczniowie klasy 8 uznali za najważniejsze i niestety, ich zdaniem, nagminnie łamane jest prawo do wypoczynku i czasu wolnego - informuje społeczność SP nr 4.

Reklama Przedstawiciele klasy 8A z SP nr 4 złożyli na ręce Anny Gocłowskiej, dyrektora wydziału oświaty urzędu miasta apel do prezydenta miasta Ostrołęki Łukasza Kulika z prośbą o włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie spotkali się z ciepłym przyjęciem i pełnym zrozumieniem, otrzymali zapewnienie, że o dzieci w naszym mieście się dba, czego wyrazem było powołanie Młodzieżowej Rady Miasta.

Podsumowaniem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP nr 4 był montaż słowno-muzyczny. Zaprezentowane teksty przypomniały wszystkim, że każde dziecko ma takie same prawa, a innych należy zawsze traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Fot. SP nr 4.

Zobacz zdjęcia:
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Więcej zdjęć: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Wyświetleń: 903 komentarze: 1
21.11.2019, 15:45r. Drukuj
Powrót


. @ 16:59, 21.11.2019

IP: 83.24...222

Fajnie, że w apelu wzięli udział też uczniowie z autyzmem.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter