poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dyktando dla dorosłych już 6 grudnia. Masz odwagę? Zgłoś się

Kto zechce i ma odwagę sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne? Przez ostrołęczanami prawdziwe wyzwanie - pierwsze dyktando dla dorosłych organizowane przez prezydenta miasta Łukasza Kulika. Na najlepszych, których wyłoni powołana komisja, czekają nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

To pierwsza edycja wydarzenia, które jest skierowane do wszystkich dorosłych mieszkańców Ostrołęki.

Reklama Celem wydarzenia jest jest przede wszystkim: popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu dziejów Ostrołęki oraz regionu kurpiowskiego, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią Ostrołęki oraz ziemi kurpiowskiej, kształtowanie postaw zaangażowania w pielęgnowanie kultury języka polskiego oraz rozwój zainteresowań humanistycznych.

Zasady dyktanda

Prezydent już powołał zespół, który przygotuje i przeprowadzi "Dyktando dla Dorosłych". Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu, zapiszą pismem odręcznym podyktowany tekst. Czas pisania dyktanda wyniesie 45 minut. Prace będą sprawdzane i oceniane przez nauczycieli polonistów.

Dyktando napisane poprawnie otrzymuje 100 punktów. Liczba punktów będzie pomniejszana o jeden punt za każdy błąd ortograficzny oraz o jeden punkt za każde trzy błędy interpunkcyjne. Sprawdzenie dyktand oraz podanie wyników nastąpi w tym samym dniu. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Reklama Zasady zgłoszeń

W  konkursie mogą wziąć udział osoby dorosłe zameldowane w Ostrołęce, z wykluczeniem studentów oraz absolwentów filologii polskiej.

Osoby chętne do udziału w konkursie powinny zgłosić się telefonicznie pod numerem (29) 760-20-51 - I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema, podając hasło "Dyktando dla Dorosłych", do piątku 29 listopada 2019 r. w godzinach 8.00-15.00.

Dyktando odbędzie się 6 grudnia 2019 r. o godzinie 16.30 w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, ul. Parkowa 6.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1330 komentarze: 0
23.11.2019, 08:34r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter