poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Konkurs plastyczno-poetycki "Gwiazdkowy Anioł". To już dziewiąta edycja

Za oknami jesień, w kalendarzu listopad - zatem pora na kolejną, dziewiątą już edycję konkursu plastyczno-poetyckiego "Gwiazdkowy Anioł", organizowaną przez Kultownię Ostrołęckiego Centrum Kultury. W tym roku tematem prac twórczych jest płomyk dobroci, którym warto dzielić się z innym.

Tematem konkursu jest "Płomyk dobroci". Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach twórczych: plastycznej i poetyckiej. Adresatami są:

- w kategorii plastycznej: dzieci od 7 lat, młodzież oraz dorośli,

- w kategorii poetyckiej: młodzież od 14 roku życia i dorośli.

Reklama Uczestnicy konkursu samodzielnie: 

- wykonują pracę plastyczną w postaci lampionu lub świecznika, której motywem przewodnim jest hasło konkursu "Płomyk dobroci"- z wykorzystaniem dowolnych materiałów.

- tworzą tekst (wiersz), którego motywem przewodnim jest hasło konkursu "Płomyk dobroci", maksymalna długość tekstu - 40 wersów.

Celem konkursu jest upowszechnianie inicjatyw twórczych, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami artystycznymi oraz kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

- Chcemy, by wykonane prace zostały przekazane na jakiś szczytny cel i pomogły potrzebującym, nawet jeśli nie będą oni wiedzieć, dzięki czemu ta pomoc mogła zostać udzielona - podkreślają organizatorzy.

Reklama Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora konkursu: Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40, 07-401 Ostrołęka z dopiskiem na kopercie "Konkurs Gwiazdkowy Anioł", do 3 grudnia br. Komisje powołane przez organizatora w celu oceny prac w każdej kategorii twórczej wyłonią zwycięzców do 5 grudnia br.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 6 grudnia br. na stronie internetowej organizatora konkursu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w piątek 13 grudnia w sali kameralnej OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Wyświetleń: 465 komentarze: 0
24.11.2019, 08:38r. Drukuj
Powrót