sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pomysł z bezpłatnymi parkingami jednak nietrafiony? Radni będą głosować za przywróceniem strefy płatnego parkowania

Niedługo mogliśmy cieszyć się rozszerzoną strefą płatnego parkowania. Pod obrady miejskiego samorządu trafi bowiem uchwała dotycząca przywrócenia strefy płatnej, na której od 1 września nie musieliśmy uiszczać opłat za postój auta. Czy nowe regulacje wejdą w życie, rada zdecyduje już w czwartek 28 listopada.

Pomysł ograniczenia strefy płatnego parkowania był przedwyborczym postulatem prezydenta Łukasza Kulika.

Reklama Bezpłatne parkowanie było kilkumiesięcznym testem

Włodarz zapowiadał jednak, że zniesienie opłat będzie wprowadzone na trzymiesięczny okres próbny i wejdzie w życie na stałe pod warunkiem, że nowe regulacje sprawdzą się w praktyce.

- Okres próbny da nam pewność, czy w tym kierunku powinniśmy pójść czy też nie - mówił jeszcze w marcu tego roku prezydent Łukasz Kulik.

Nowe przepisy dotyczące ograniczenia strefy płatnego parkowania weszły w życie 1 września br. Na mocy uchwały, ze strefy płatnego parkowania wyłączone zostały parkingi przy ulicach: gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila", Bartosza Głowackiego, Jana Kilińskiego, Wiktora Gomulickiego, Gołębiej, Tadeusza Kościuszki, placu 1 Maja, placu gen. Józefa Bema, Świętokrzyskiej, gen. Ludwika Bogusławskiego, Króla Stanisława Leszczyńskiego, Józefa Piłsudskiego i części ul. Mikołaja Kopernika. Płatne pozostały: Prądzyńskiego (od ul. Inwalidów Wojennych do ul. Kopernika), Kopernika (od ul. Fieldorfa "Nila" do ul. Prądzyńskiego) i Inwalidów Wojennych (od ul. Fieldorfa "Nila" do ul. Prądzyńskiego).

Reklama Zwolennicy kontra przeciwnicy płacenia

Decyzja wywołała kontrowersje. Część społeczeństwa propozycje bezpłatnych parkingów przyjęła z wielkim entuzjazmem. Rozszerzona strefa bezpłatnego parkowania to zaoszczędzone złotówki w kieszeni oraz możliwość zatrzymania się na chwilę, na załatwienie np. sprawy w urzędzie, bez konieczności uiszczania opłaty za całą godzinę.

Druga część od początku była nastawiona mocno sceptycznie, bo darmowe parkingi to zachęta dla kierowców, aby miejsce postojowe traktować jak prywatny teren do pozostawienia auta na cały dzień a nawet na noc. Po licznych zgłoszeniach od mieszkańców, postanowiliśmy przeprowadzić test. Wykonaliśmy zdjęcia aut wokół placu Bema w godzinach porannych oraz popołudniowych. Okazało się, że w tym rejonie niemal 1/3 kierowców parkuje cały dzień.

Reklama Dostęp do miejsc postojowych utrudniony i wpływy do kasy mniejsze

Po okresie testowym konieczne było podjęcie dalszych dyskusji. O tym, czy strefa bezpłatna pozostanie czy opłaty będą przywrócone, zdecydują radni podczas najbliższych obrad miejskiego samorządu. Sugestie są jednak takie, aby opłaty przywrócić, bowiem wizja w terenie wskazuje, że zniesienie strefy płatnego parkowania znacznie utrudniło dostęp do miejsc postojowych na terenie miasta.

- Przywrócenie granic strefy związane jest z tym, iż zgodnie z założeniami ograniczenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego zaplanowane zostało testowo na okres czterech miesięcy tj. od 1 września 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku celem przeanalizowania jak wpłynie zmniejszenie granic na obłożenie miejsc postojowych i rotację pojazdów na terenie miasta w ulicach wyłączonych. Podczas prowadzonych wizji w terenie zauważono, iż po ograniczeniu granic SPPN wystąpiły znaczne utrudnienia z dostępnością miejsc postojowych. Uwagi w tym zakresie zgłaszane są również przez mieszkańców miasta, zarówno telefonicznie jak i w pismach kierowanych do Urzędu Miasta z prośbą o przywrócenie SPPN - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Kolejnym powodem są wpływy do miejskiego budżetu z tytułu pobierania opłat. W roku 2018 łączne przychody ze strefy płatnego parkowania wyniosły 1 mln 098 tys. 693,31 zł. W roku bieżącym, w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 października 2019 r. łączne przychody wyniosły 815 tys. 813, 76 zł.

Reklama Nowa płatna strefa będzie pomniejszona o 102 miejsca

W myśl nowej uchwały, strefa płatnego parkowania obejmie ulice sprzed zmian, ale zostanie pomniejszona o 102 miejsca parkingowe. Bezpłatnie będzie można parkować przy ul. króla Stanisława Leszczyńskiego oraz na odcinku ulicy gen. Tadeusza Kościuszki - od Staszica do Leszczyńskiego.

Płatne będą natomiast parkingi przy ulicach: gen. Ignacego Prądzyńskiego - od skrzyżowania z ulicą Mikołaja Kopernika do ulicy Inwalidów Wojennych; Mikołaja Kopernika - od ulicy Bartosza Głowackiego do ulicy Tadeusza Rejtana; Mikołaja Kopernika - od skrzyżowania z ulicą gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" do skrzyżowania z ulicą gen. Ignacego Prądzyńskiego; Inwalidów Wojennych; gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" - od skrzyżowania z ulicą Mikołaja Kopernika do ronda im Księcia Janusza I; Bartosza Głowackiego; Jana Kilińskiego; Wiktora Gomulickiego; Gołębia; Świętokrzyska - od ulicy Wiktora Gomulickiego do ulicy gen. Tadeusza Kościuszki; gen. Tadeusza Kościuszki - od placu gen. Józefa Bema do ulicy Stanisława Staszica; plac 1 Maja, plac gen. Józefa Bema; gen. Ludwika Bogusławskiego - od skrzyżowania z ulicą Bartosza Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Starosty Kosa; marszałka Józefa Piłsudskiego.

Reklama Ponadto, w myśl nowych regulacji, na ulicach objętych ponownie strefą płatnego parkowania przywrócona zostanie zerowa stawka opłat parkingowych na prawach wyłączności tj. na zastrzeżonych stanowiskach postojowych tzw. kopertach, miedzy innymi przy ulicach Kościuszki, Prądzyńskiego i placu Bema.

Nowy projekt uchwały zwiększa także opłaty dodatkowe do 100 zł za przedłużony czas parkowania oraz do 200 zł za nieuiszczenie opłaty z zastrzeżeniem, iż opłata ulega zmniejszeniu o 90 proc. w przypadku, gdy zostanie uiszczona w terminie 14 dni od daty wystawienia wezwania.

Po przywróceniu granic strefy płatnego parkowania, liczba miejsc postojowych objętych opłatą obejmie około 765 miejsc postojowych (obecnie liczba miejsc postojowych objętych strefą wynosi około 210 miejsc postojowych.

Jeśli rada przegłosuje ten projekt podczas sesji w czwartek 28 listopada, nowe regulacje wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku.

Wyświetleń: 8122 komentarze: 58
25.11.2019, 11:26r. Drukuj
Powrót


Bardzo dobrze @ 11:42, 25.11.2019

IP: 95.49...205

I tak się kończy cwaniactwo i pazerność , stawki za parkowanie powinny być wyższe

Manipulacja @ 11:42, 25.11.2019

IP: 31.11...22

Pomysł ograniczenia strefy płatnego parkowania NIE BYŁ postulatem wyborczym pana prezydenta. Obietnicą była całkowita likwidacja strefy.

"Zlikwidujemy strefę płatnego parkowania w całym mieście, ponieważ nie spełnia ona dłużej swojej roli, a większość pieniędzy trafia na konto prywatnej firmy" - program ŁK

hahaha @ 11:44, 25.11.2019

IP: 178.213...222

A tam zaraz nietrafiony pomysł. Pomysł dobry ale obecny wodzu miasta nie ma skąd brać pieniędzy na wszystko więc gada farmazony, że to słaby pomysł był bo kasa potrzebna. A żeby radni tego tego nie przegłosowali smile

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 11:51, 25.11.2019

IP: 37.30...129

Ktis tu przytaczał taki dowcip, pasuje jak ulał:

Rabin i koza.

Mosze skarżył się rabinowi na warunki panujące w jego domu:
- Rebe, jaki u mnie hałas, ciasnota, żona krzyczy, dzieci płaczą, co mam robić?
Rabin poradził mu:
- Mosze, ty kup sobie kozę.

Mosze posłuchał rady i zrobił to, co radził mu rabin. Po kilku dniach jednak Mosze znów przyszedł do rabina na skargę:
- Rebe, coś ty mi doradził? Teraz jest jeszcze gorzej, niż było, jest jeszcze większa ciasnota i hałas, żona krzyczy, dzieci płaczą, koza beczy, spać nie daje.
Na to rabin odparł:
- Mosze, ty teraz sprzedaj tę kozę.

Żyd znów posłuchał rady i po kilku dniach powrócił do rabina, mówiąc:
- Dzięki ci, rebe, za radę, sprzedałem kozę. Jaki ja mam teraz spokój!

Malkontent @ 11:55, 25.11.2019

IP: 188.146...224

Wodzu jeszcze Wam wniesie opłaty za parkowanie pod własnym domem albo blokiem. Ja tam cieszę się że jestem WOS-em.
Pozdrawiam wszystkich cierpiących ostrołęczan.

do bardzo dobrze @ 11:56, 25.11.2019

IP: 83.31...25

po to mieszkam w Ostrolece by placic za wszystko chanba ty madrusiu zamilcz

u hu hu @ 11:58, 25.11.2019

IP: 83.31...72

Realizacja obietnic Prezydenta Kulika:
1. Albo w ogóle
2. Albo tymczasowo i po łebkach (np. miało być całe miasto bez opłat, była część)
3. Ale jak coś wprowadzam, to tylko po to, żeby po chwili przywrócić to, co było wcześniej i powiedzieć, że to jednak było błędem.


Jeden krok do przodu i jeden do tyłu. I tak przetańczmy 4 lata, potem się złoży na poprzedników. Że kłody rzucają do dzisiaj, a brzuszek z przejedzenia boli i przeszkadza w skakaniu.

Kolejny świetny ruch Włodarzy!

Dramat @ 12:04, 25.11.2019

IP: 5.173...217

To jest dramat. Obiecywał teraz nic z tego i głupie tłumaczenia. Dla mnie to był jedyny postulat, który miał znaczenie. Kadencja szybko minie ocenimy ją...

123 @ 12:33, 25.11.2019

IP: 188.146...24

Jedyny pozytywny aspekt tej kadencji właśnie dobiega końca.

Ada @ 12:36, 25.11.2019

IP: 5.173...124

I dobrze , zaparkować teraz w mieście graniczy z cudem człowiek na chwilę przyjeżdża by zrobić zakupy a tu brak miejsc by gdziekolwiek zaparkować a nie należę do osób które parkują pod czyimś blokiem sama nie lubię gdy wracam na swoje osiedle a jakiś przyjezdny ido.a zastawił moje miejsce więc lepsza forma tego by była taka by zmniejszyć opłatę a nie ja likwidować

Jerzy Brojek @ 12:40, 25.11.2019

IP: 178.235...43

Pozdrawiam wszystkich Państwa komentujących przypominając to staropolskie
przysłowie, że "jeszcze się taki nie urodził - który by wszystkim dogodził". Bo też
i temat jest trudny. Te rozterki decydującego - pięknie opisał Bolesław Prus w książce
Faraon. Tam ( w starożytnym Egipcie ) "rolnik prosił boga Amona o deszcz, ale inni
modlili się o pogodę" itd itd. Prezydent Łukasz Kulik do sprawy podszedł modelowo,
czyli przyjmując sprawdzenie efektów zmiany, a dopiero potem podjęcie decyzji.
Warto przypomnieć, że spaliny z pojazdów STANOWIĄ ZNACZĄCY SKŁADNIK
SMOGU. Są cięższe od powietrza - więc pomiędzy budynkami s c i e l ą się
tuż przy ziemi - CO SZCZEGÓLNIE ATAKUJE ( NISKIE) DZIECI. Pojazdy spalinowe
będą zawsze zmorą mieszkańców miast - dopóki miłościwie nam panujący premier
Mateusz Morawiecki - nie zrealizuje swojej obietnicy "MILIONA SAMOCHODÓW
ELEKTRYCZNYCH" Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 25 listopada 2019 roku.

Bardzo dobrze @ 12:41, 25.11.2019

IP: 95.49...205

no jasne za prąd itp też nie powinno się płacić bo MIESZKA się Ostrołęce gratuluję toku rozumowania ??

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 12:49, 25.11.2019

IP: 188.146...14

"Stawiam talary, przeciwko orzechom", że 100% tych, którzy dzisiaj wyrażają swoje pretensje do Kulika, o niedotrzymanie obietnicy, głosowali na Kotowskiego laughing laughing laughing

Brzydki_Zły_i_Szczery @ 12:49, 25.11.2019

IP: 176.109...219

Jako rodowity Ostrołęczanin powiem tak... I bardzo dobrze!
Ci co tak skamlą, to wsiury i Seby z Karynami, to będą musiały znowu opłatę za parking pod blokiem wnosić. laughing Czy inne Janusze, co myślą, że jak coś jest państwowe, to niczyje, a jak niczyje, to se auto postawię na miesiąc, bo jak niczyje, to mnie się przyda.
Wstydzę się moich braci z małej ojczyzny, Ostrołęki, którzy bardziej łaszczą się na 500 z plusem i darmowe miejsca parkingowe, niż na normalne życie.

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 12:59, 25.11.2019

IP: 188.146...14

Poczytajcie sobie opinie, tych, którzy dzisiaj krytykują Kulika, za rezygnację z tego pomysłu, co PiSali, kiedy go wdrażał laughing laughing laughing

To jest opozycja, nie tyle totalna, co bezmózga laughing laughing laughing

Sk/mUTEK @ 13:05, 25.11.2019

IP: 185.69...66

Ten kiep, kto się na to łapie.
Pazerność partii takich jak SLD i PSL nie ma granic.
Rządzili przez długie lata w Polsce i jak ktoś nie ma sklerozy to pamięta ten dobrobyt.
SLD nie zrezygnuje z kasy za parkingi i nikomu nic nie da.
PSL nie zrezygnuje z kasy za parkingi przed szpitalem od chorych ludzi i nigdy nikomu nic nie da.
Ja się tylko zastanawiam jak to jest, gdzie rządzi PSL SLD PO tam nigdy na NIC na NIC wiecznie kasy nie ma . Co oni z ta kasa robią. ????
Kto się na ich obietnice łapie ten głupi.

laughing laughing laughing

kkkkkkk @ 13:10, 25.11.2019

IP: 37.47...98

Popieram przywrócenie płatnych parkingów żeby znaleźć miejsce parkingowe przy stodole nie realne bo parkują pracownicy pobliskiego Banku. Znaleźć miejsce parkingowe na Kościuszki też nie realne bo parkują pracownicy ARiMR-u oraz sądu. Znaleźć miejsce parkingowe przy Placu Bema tak samo ponieważ parkują pracownicy Urzędu oraz pobliskich jednostek. Na Kopernika też nie uraczysz miejsca parkingowego ponieważ parkują pracownicy Skarbówki. I tak odnoszę wrażenie że rezygnacja z płatnych parkingów nie była ukłonem w stronę mieszkańców tylko urzędników. Taka jest moja obserwacja ponieważ w innych miejscach gdzie nie ma płatnych parkingów miejsce lub dwa da się znaleźć.

bardzo dobra decyzja @ 13:22, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...6e62

Panie Prezydencie, bardzo dobra decyzja. Była próba zniesienia - mieszkańcy niezadowoleni bo nie mają gdzie zaparkowa - nie tkwimy więc w błędzie tylko wprowadzamy opłaty parkingowe. Pierwsza godzina za darmo, nie będą cały dzień parkować, wróci rotacja. Tak trzymać. Ciekawe tylko co na to radni...

Przejezdny @ 13:33, 25.11.2019

IP: 91.237...178

Będąc ze dwa razy przejazdem korzystałem z płatnych parkingów w Ostrołęce. Zdziwiły mnie godziny obowiązywania opłat. W innych miastach parkowanie płatne rozpoczyna się od godziny 10.00. nie obowiązuje w soboty, niedziele i dni świąteczne (chociaż tutaj są wyjątki, np miejscowości turystyczne). większość miast ma po dwie, a nawet trzy strefy płatnego parkowania zróżnicowane cenowo. Może tutaj warto poszukać rozwiązań, żeby poprawić płynność i dostępność miejsc w ścisłym centrum, a i budżet miasta też by coś z tego miał. Pozdrawiam

Donald Kowalski @ 13:42, 25.11.2019

IP: 31.0...137

Jak dla mnie to co robi obecna władza wygląda jak testowanie leku na pacjencie (Mieście Ostrołęka),
a efektem tego testu jest zawał pacjenta (Miasta Ostrołęka),
po którym są nikłe szanse na przeżycie.

Podsumowując powiem, iż jestem za zniesieniem płatnych miejsc parkingowych, poza obszarem przylegającym do urzędów, gdzie parkują pracownicy tych urzędów, którym nie chce się przejść parę metrów z dalej położnych parkingów. Tu powinno być pół godz. bezpłatnie, a reszta czasu płatna.

Alex @ 13:44, 25.11.2019

IP: 194.50...102

Bardzo dobra decyzja. Koniec prywatnych parkingów dla pracowników urzędów, agencji rolnictwa itp. instytucji. Nareszcie będzie normalnie. Zapłacisz , ale zaparkujesz gdzieś w pobliżu miejsca gdzie masz coś do załatwienia, a nie na drugim końcu miasta.

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 13:56, 25.11.2019

IP: 188.146...14

Cyt.:
"gdzie parkują pracownicy tych urzędów, którym nie chce się przejść parę metrów z dalej położnych parkingów."

A, Tobie się chce?

Oni muszą chodzić codziennie, a Ty ile razy bywasz w urzędzie?

Masz inne nogi, niż oni?

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 13:59, 25.11.2019

IP: 188.146...14

Widzę, że podział na "urzędników" i "resztę Świata", proponowany przez przeciwników Kulika, nadal trwa - z tych "urzędników", to zrobił się jakiś podgatunek, podludzi - pewnie dlatego, że po wyborach gremialnie nie zrezygnowali z pracy.

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 13:59, 25.11.2019

IP: 188.146...14

Cyt.:
"wygląda jak testowanie leku na pacjencie"

Na czym polegają analogie?

Pacanowo nad Narwią @ 14:07, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...8937

@Jerzy Brojek

My tu o parkingach a pan o smogu. Płatne miejsca parkingowe w takiej dziurze jak Ostrołęka nie spowodują pozostawienia samochodu przed domem i przesiadkę w autobus.

"Pojazdy spalinowe będą zawsze zmorą mieszkańców miast - dopóki miłościwie nam panujący premier Mateusz Morawiecki - nie zrealizuje swojej obietnicy "MILIONA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH"" - najnowsze badania dowodzą, że pojazdy elektryczne ze względu na ciągłą dostępność mocy w ładowarkach są mniej ekologiczne od pojazdów spalinowych, nie mówiąc o CNG i LPG.

@Brzydki_Zły_i_Szczery

Z twojej prostackiej i chamskiej wypowiedzi wynika, że sam jesteś krzyżówką "Seby", "Karyny" i "Janusza" na koniec przyklepaną przez jakiegoś "wsiura".

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 14:11, 25.11.2019

IP: 188.146...14

Cyt.:
"najnowsze badania dowodzą"

Czyje badania - możesz podać źródło Twojej informacji?

Lysa @ 14:38, 25.11.2019

IP: 188.146...186

" Co oni z tą kasa robią. ????" Najłatwiej jest liczyć czyjąś kasę. Jestem za wprowadzeniem płatnych parkingów.

do Pacanowo nad Narwią @ 15:06, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...3557

Nie znam badań dotyczących porównania "ekologiczności" samochodów zasilanych prądem versus tradycyjnych (benzyna, olej napędowy), ale domyślam się, że Pan Jerzy miał na myśli miejsce powstawnia spalin. Samochody zasilane tradycyjnie produkują szkodliwe substancje tu na miejscu, potem, te spaliny, snują się pomiędzy budynkami, natomiast energia do zasilania pojazdów elektrycznych jest produkowana z dala od miast (pojęcie względne) i nie ma, a przynajmniej nie powinna mieć, wpływu na powstawanie smogu w mieście.
Płatne miejsca parkingowe to na pewno mniej samochodów w mieście, ale też mniej krążenia po ulicach w poszukiwaniu wolnego miejsca. Trzeba znaleść kompromis.

tttttttttttttt @ 15:06, 25.11.2019

IP: 31.0...191

Wosy to zaparkują i za stodołą, a Ty ze wsi Ostrołęka musisz płacić za to że masz furę z 1995 roku. Gdzie tu sprawiedliwość.

stalker malina @ 15:14, 25.11.2019

IP: 37.47...197

te fury z 1995 roku o 100 razy lepsze jak dzisiejsze nowe rdzewiejące po roku szroty... Vag to już taśmowo złom produkuje

Bajka @ 15:45, 25.11.2019

IP: 5.184...174

Parkowanie powinno być płatne. Pierwsza godzina bezpłatna, a za dłuższe parkowanie zapłać. Obecnie płacę za 1 godzinę, a sprawę załatwię w Urzędzie czy gdziekolwiek przez 20 minut i nikt nie zwróci mi reszty./ to jest kradzież moich pieniędzy/. Proszę rajców o przemyślenie tej propozycji. Pozdrawiam.

do Jan Kowalski @ 15:56, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...7a6f

"Auta elektryczne są bardziej szkodliwe dla środowiska niż pojazdy napędzane benzyną ‒ takie wnioski płynął z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma „The American Economic Review”

Ekologiczny samochód to taki, który nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, a jego produkcja oparta jest na naturalnych źródłach energii. Na razie samochody elektryczne nie spełniają tych warunków. Czego dowodem są najnowsze amerykańskie badania..."

resztę sobie wygoglujesz wink

wielebny @ 16:05, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...6860

są dwa rozwiązania: albo bezpłatne parkingi dla mieszkańców (tablice WO) reszta płaci albo pierwsze pół godziny bezpłatnie

do do Pacanowo @ 16:08, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...7a6f

"ale domyślam się, że Pan Jerzy miał na myśli miejsce powstawnia spalin"

Jeżeli weźmiemy pod uwagę takie usytuowanie elektrowni jak w Ostrołęce czy na Żeraniu to problem zasmogowanego miasta zależy głównie od kierunku i siły wiatru. Z resztą walkę ze spalinami w mieście zaczyna się od budowy obwodnic i szybkich wylotówek. Na to potrzeba pieniędzy i jaj więc lepiej utrudnić życie obywatelowi i strzelić go po kieszeni w imię "ekologicznej" propagandy.

do Pacanowo nad Narwią @ 16:23, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...3557

Jeśli nie chcesz płacić za parking, to przecież nie musisz. Nikt nikogo na siłę nie zmusza do korzystania z płatnych parkingów. Wprowadzenie opłaty (przy pierwsze godzinie bezpłatnej) miałoby przywrócić rotację miejsc. Ale widzę, że masz już wyrobiona opinię i szkoda mojego czasu na tłumaczenie rzeczy oczywistych. Nikt nie zasłania się tu ekologią, dla mnie najważniejsze jest to, żebym miał gdzie zaparkować gdy chcę załatwić sprawę w urzędzie (a robię to dosyć często).

Sk/mUTEK @ 17:23, 25.11.2019

IP: 176.109...144

Mam nadzieje, że radni z PIS nie poprą propozycji prezydenta.
Mam nadzieje, że radni z innych ugrupowań również zagłosują przeciw wprowadzaniu opłat.

Zmiana decyzji po trzech miesiącach świadczy tylko o grze prezydenta w głupa a nie o przemyślanych decyzjach i obietnicach.

Niech pomyśli za nim coś powie.
Niech pomyśli za nim coś zrobi.
Niech pomyśli za nim znów kogoś zwolni.
Niech w ogóle zacznie myśleć.

laughing laughing laughing

Zając Poziomka @ 17:29, 25.11.2019

IP: 188.146...48

"Bezpłatne parkingi" czy to nie była obietnica Guliwera w kampanii wyborczej?
Czy coś w ogóle spełnił co obiecał wassat

Donald Kowalski @ 17:35, 25.11.2019

IP: 31.0...45

Do Jak Kowalski z Ostrołęki @ 13:56, 25.11.2019

Od momentu, gdy Kotowski wprowadził darmową komunikację poruszam się nią i na własnych nogach więc Twoje argumenty do mnie nie trafiają.

A tak na marginesie na plus obecnych władz zaliczam utrzymanie tych bezpłatnych autobusów oraz przynajmniej według mnie lepszą siatkę połączeń bardziej dostosowaną do godzin pracy.

Elo @ 17:58, 25.11.2019

IP: 82.145...200

Na Bogusławskiego nie miałem problemu z zaparkowaniem

ELJOT @ 18:26, 25.11.2019

IP: 5.173...192

PROPONUJE POŁĄCZYĆ OBIE OPCJE!!! PIERWSZE 30 MINUT GRATIS A PO 30 MINUTACH OPŁATA. UMOŻLIWI TO LUDZIOM BEZPŁATNE PARKOWANIE W CELU ZAŁATWIENIA DROBNEJ SPRAWY A PARKINGI NIE BĘDĄ CAŁY CZAS ZAJĘTE PRZEZ SAMYCH PRACOWNIKÓW.

Bob @ 18:33, 25.11.2019

IP: 2a01:110f...af0a

Płatne parkowanie nie przeszkadza ludziom którzy korzystają z tych miejsc od święta. Ja kilka razy dziennie muszę zaparkować auto w centrum miasta, na 10, 30, 60 minut i uważam, że walka z upierdliwymi parkomatami jest gorsza niż przejście kilkunastu metrów do celu. Nie uważam również obecnej sytuacji za jakąś katastrofę. Owszem, jest więcej samochodów ale na pewno łatwiej zaparkować w okolicach starego miasta niż w weekend pod galerią, czy na osiedlach w godzinach wieczornych.

dar @ 19:23, 25.11.2019

IP: 37.47...99

glosowalem na Pana i dla mnie tekst wyborczy jedno bylo wazne darmowy parking w miescie, dla innych inne i CO .

Olo @ 21:03, 25.11.2019

IP: 78.152...66

Ja nie głosowałem wcześniej na Pana ale tym razem zagłosuje . Bo widzę co się dzieje i jak daliśmy się robić w rogi w poprzednich latach . Teraz do mnie dociera.

scac @ 21:21, 25.11.2019

IP: 5.173...88

"Zlikwidujemy strefę płatnego parkowania w całym mieście, ponieważ nie spełnia ona dłużej swojej roli, a większość pieniędzy trafia na konto prywatnej firmy "

W takim razie Pan Prezydent, nie zdawał sobie sprawy z tego, co obiecywał.
Trochę tych obietnic było. Zobaczymy co dalej.

Jak na razie zostały zrealizowane dwie:
-Przywrócenie starego rozkładu MZK
-Puszczenie w kinach filmu "Kler"

A teraz najważniejsze pytanie do Was Ostrołęczanie, śmiać się, czy płakać?

Jerzy @ 22:12, 25.11.2019

IP: 188.146...146

Płatne parkingi tak, proszę wybudować za prywatną kasę miejsca do parkowania i pobierać opłaty.Namalowanie kresek na ulicach które są naszym wspólnym dorobkiem i pobieranie opłat to złodziejstwo.

Do Luki @ 22:22, 25.11.2019

IP: 178.213...84

Łukasz co innego obiecywałeś przed wyborami. Parkingi miały być bezpłatne.

bidak @ 08:44, 26.11.2019

IP: 46.170...1

No to zobaczymy kto z radnych jest za drylowaniem kieszeni obywateli do firmy z Torunia ?

ala @ 08:53, 26.11.2019

IP: 5.173...87

Proponowalabym ulgi dla mieszkañców ,ciężko żyć gy jest się emerytem

basia @ 10:27, 26.11.2019

IP: 176.109...197

Popieram wszystkich ,którzy są za strefą niepłatnego parkowania !!! Prosze zrobić płatne parkigi przed galeriami , które są też zapieniądze podatników , zobaczymy jaka wrzawa zaraz będzie !!!

Gyyhh @ 12:03, 26.11.2019

IP: 31.0...114

Bajka @ 15:45, 25.11.20195.184...174
Obecnie płacę za 1 godzinę, a sprawę załatwię w Urzędzie czy gdziekolwiek przez 20 minut i nikt nie zwróci mi reszty./ to jest kradzież moich pieniędzy"
Ty mnie okradasz z resztki nadziei na rozum ludzki ! Zapłać 50gr. będziesz mieć na 20 minut, 1 zł. 40 minut !!!!!!

do @ 12:19, 26.11.2019

IP: 83.31...152

wygral kler ?????? a nie pan kulik wygrala komuna a nie patrioci itd

ja @ 12:20, 26.11.2019

IP: 78.31...106

Mieszkam w tym mieście. Płacę podatki. Bieda zagląda do d......y
A Wy radni jeszcze mnie dodatkowo opodatkowujecie. SKANDAL!!!

Mam radę dla Was_Kochani Radni- kupcie mi rower i jeszcze zapięcie do roweru, oraz postawcie stojaki na rowery przed każdym sklepem. Wtedy będę zadowolony.......


tak jak rondo na ul. Warszawskiej, tak samo i Wy.......ŁUPIECIE.... z mieszkańców

Brzydki_Zły_i_Szczery @ 12:48, 26.11.2019

IP: 176.109...219

@Pacanowo nad Narwią.
Tak, twój argument naprawdę mnie przekonał. Twoja siła perswazji jest nieziemska.
Prowadzenie z tobą dysputy, jest niczym maść na zranione serce.
Nie, czekaj... Przecież, Ty nic nie napisałeś w temacie. laughing

Jak Kowalski z Ostrołęki @ 14:10, 26.11.2019

IP: 188.146...128

Cyt.:
"resztę sobie wygoglujesz"

Gdybym miał ochotę sobie wygooglować, to nie pytałbym o źródła Twojej wiedzy, a więc zamiast pisać, co sobie mogę, podaj mi te źródła.

Cyt.:
"Od momentu, gdy Kotowski wprowadził darmową komunikację poruszam się nią i na własnych nogach więc Twoje argumenty do mnie nie trafiają."

I, co w związku z powyższym - skoro tak, to ten problem w ogóle Cię nie dotyczy.

aabb @ 15:44, 26.11.2019

IP: 185.166...179

dostęp utrudniony do miejsc parkingowych ? bzdura ... jak parkingu płatne to tzreba zobaczyć co się dzieje na pobliskich osiedlowych parkingach bo nie chce sie 1,5 zl wydac. takie oszczednosci u panstwa nowobogackich hehehe. a nie łątwiej jest zrobić do 20 min bezpłatnego parkingu a potem parking płatny np 1 zł za 30 min ? pozniej podnosić stawki tylko wszystko z głową... i jeszcze kwestia ile z dziennego utargu z takiego parkometru wpływa do kasy miasta i co jest w planach zrobienia z tymi finansami w roku kalendarzowym? mozze ktos pomysli o terenie nadrzecznym zeby mozna bylo fajnie czas spedzic . dziekuuje

Przechodniem @ 17:45, 26.11.2019

IP: 95.48...169

W ustawie o drogach publicznych, z której w ogóle wynika możliwość pobierania opłat za parkowanie, nic się nie mówi o sprawie dochodów. Mówi się o zwiększeniu rotacji na parkingach. Opłaty są nie po to, aby gmina kosiła za to kasę, a po to żeby ludzie krócej zajmowali miejsca parkingowe.
Niechże i będą znowu płatne parkingi, ale niech opłaty będą tak ustalone, żeby służyły celowi, dla jakiego je dopuszczono. Np. pierwsze pół godziny 1, drugie pół godziny 2, druga godzina 4, trzecia godzina 8.
Teraz jest jak w handlu, hurtem taniej, a przecież powinno być odwrotnie, im dłużej parkujesz tym więcej kosztuje Cię każda minuta parkowania

iro @ 19:07, 26.11.2019

IP: 83.24...71

mam pytanie -czy ciagle wplywy z parkowania beda wynosic ok 25% dla miasta Ostroleki pozostale75%dla obslugi z innego regionu kraiu

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 05:25, 27.11.2019

IP: 217.99...87

iro, gdy miasto postawi swoje parkometry i będzie miejsca parkingowe samo obsługiwać, to wpływy z parkowania będą wynosić 100% minus koszta.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter