wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Łączą przyjemne z pożytecznym. Młodzież z Myszyńca na stażu zawodowym w Hiszpanii (zdjęcia)

Siedemnastu uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu odbywa miesięczny staż zawodowy w Hiszpanii. Młodzież przyuczająca się do zawodów technik agrobiznesu i technik informatyk zdobywa nowe doświadczenia, chłonie klimat i piękno kraju flamenco.

Uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe w szkółkach roślin ozdobnych i firmach informatycznych.

Reklama Podczas pobytu uczniowie doskonalą umiejętności: komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów i porozumiewania się po angielsku i hiszpańsku oraz uczą się otwartości na innych.

- Młodzież bardzo szybko zaadaptowała się w nowych warunkach, rozwinęła kompetencje językowe, personalne i społeczne. Poruszanie się środkami komunikacji miejskiej nie sprawiło im żadnych kłopotów, choć niektórzy z nich mają bardzo odległe miejsca praktyk. Każdy z nich poradził sobie doskonale w nowych okolicznościach, odnajdując się w sytuacji człowieka pracującego za granicą i z dala od domu - relacjonują uczestnicy wyjazdu.

Uczniom nie brakuje też czasu na odpoczynek, nawiązywanie nowych przyjaźni i relacji międzyszkolnych. 

Reklama  - W Granadzie wraz z nami przebywa też młodzież ze szkół powiatowych z Baranowa, Czerwina i Łysych. W wolnym czasie młodzież poznaje kulturę, zwyczaje, ludzi i historię Królestwa Hiszpanii, głównie Andaluzji, nie zapomina też o praktykach religijnych, uczestnicząc w niedzielnej mszy świętej w języku hiszpańskim. Nad ich bezpieczeństwem czuwają opiekunowie z Polski, którzy nadzorują przebieg praktyk, udzielają pomocy merytorycznej, jak również wsparcia emocjonalnego - informuje Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz dokumenty Europass mobilność potwierdzające nabycie umiejętności zawodowych i honorowane na obszarze Unii Europejskiej.

Fot. Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Zobacz zdjęcia:
Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu na stażu zawodowym w Hiszpanii.

Więcej zdjęć: Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu na stażu zawodowym w Hiszpanii.

Wyświetleń: 945 komentarze: 1
26.11.2019, 08:59r. Drukuj
Powrót


Nowy @ 18:06, 27.11.2019

IP: 5.173...255

Zdjęcia robione lodówką? Tragedia jak na obecne czasy..