poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Konsultacje z dietetykiem, zdrowie jedzenie i konkursy. Koło Gospodyń Wiejskich "Dzwonkowianki" realizowało projekt o zdrowym stylu życia (zdjęcia)

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Dzwonkowianki" w Dzwonku (gm. Czerwin) w ramach realizacji projektu "Zadbajmy o zdrowie" zorganizowały spotkanie poświęcone zdrowemu stylowi życia. Uczestnicy mogli skosztować smacznych i zdrowych potraw, wziąć udział w konkursie oraz skorzystać z rad specjalistów - lekarza i dietetyka.

Projekt do którego przystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich "Dzwonkowianki" miał na celu propagowanie odpowiedniego odżywiania się i aktywności fizycznej.

Reklama Na wstępie uczestnicy spotkania spróbowali swoich sił w konkursie o zdrowiu.

- Najliczniejsza grupą biorąca udział w konkursie to uczniowie klas I-III. Zadanie polegało na sklasyfikowaniu produktów spożywczych (każdy otrzymał oddzielny zestaw) na dwie grupy, służące zdrowiu oraz mających na nie niekorzystny wpływ. Starsza grupa wiekowa rozwiązywała warzywne rebusy. Wszyscy uczestnicy oraz komisja zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami - informują organizatorzy wydarzenia.

Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na regenerację swoich sił przy zdrowych potrawach przygotowanych przez członkinie KGW w Dzwonku.

- Na pięknie udekorowanym stole królowały: zupa dyniowa, leczo, pulpeciki z warzywami, kotlety z kaszy gryczanej, pierogi z kapustą i grzybami, rolada szpinakowa z łososiem, różne surówki i sałatki, pasty z: fasoli, oliwek, soczewicy, warzyw. Na deser podano: ciasteczka owsiane, ciasto z marchwi, brownie z czerwonej fasoli oraz deser z jogurtem naturalnym, płatkami owsianymi i owocami - czytamy w relacji z wydarzenia.

Reklama Na spotkaniu nie mogło zabraknąć specjalistów od zdrowia i zdrowego odżywiania się w osobie lekarza i dietetyka.

Większość uczestników projektu skorzystało z indywidualnych konsultacji z dietetykiem, w trakcie której poznali skład swojego ciała oraz wskaźnik BMI, a także uzyskali porady dotyczące prawidłowego odżywiania się.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnego duchowieństwa oraz wójt gminy Czerwin.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę 24 listopada w ramach projektu dofinansowanego przez FS USP.

Zobacz zdjęcia:
Koło Gospodyn Wiejskich "Dzwonkowianki" realizowały projekt "Zadbajmy o zdrowie"

Więcej zdjęć: Koło Gospodyn Wiejskich "Dzwonkowianki" realizowały projekt "Zadbajmy o zdrowie"

Wyświetleń: 628 komentarze: 1
27.11.2019, 09:05r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 10:23, 27.11.2019

IP: 87.153...97

Smacznego. 💮