poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Colargol, Uszatek, Kubuś Puchatek. Przedszkolaki z Baranowa pamiętały o święcie pluszowego misia

Społeczność Przedszkola Gminnego w Baranowie włączyła się w obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia w placówce królowały miękkie przytulanki. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz zaprezentowały swoje ulubione maskotki. Nie zabrakło także ciekawych gier i zabaw z misiami. 

Pluszowe misie są niezastąpione w życiu małych dzieci. Pomagają zasnąć, koją smutki, są doskonałym kompanem dziecięcych zabaw.

Reklama O ważnej roli tej maskotki pamiętały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Baranowie, które wspólnie obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

- Najmłodsza grupa wskazywała poszczególne części ciała misiów oraz bawiła się z nimi na chuście animacyjnej. Biedroneczki układały pluszaki do obręczy określając, w której jest ich więcej a w której mniej oraz ustawiły je parami. Pszczółki ważyły swoich milusińskich na wadze odważnikowej. Krasnoludki za pomocą centymetra mierzyły długość misi i ułożyły je od największego do najmniejszego. Wszystkie te zadania miały na celu podniesienie umiejętności matematycznych dzieci poprzez zabawę. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy radosnej muzyce. Słodkim zakończeniem był poczęstunek - ciasteczkowe misie - relacjonują uczestnicy wydarzenia.

Zwieńczeniem Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu w Baranowie był słodki poczęstunek.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 26 listopada.

Fot. Gminne Przedszkole w Baranowie.

Wyświetleń: 553 komentarze: 0
28.11.2019, 09:24r. Drukuj
Powrót