czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Tam czekają ludzie. Dom chcą budować". Nowa ulica na osiedlu Stacja przyjęta przez radnych, choć nie obyło się bez głosów sprzeciwu

Droga położona w rejonie ulicy Kolejowej na osiedlu Stacja w Ostrołęce będzie nosić nazwę Torowa. Taką decyzję podjęli miejscy radni podczas sesji. O uregulowanie kwestii nazewnictwa ulicy wnioskowali do prezydenta Łukasza Kulika jej mieszkańcy.

Z wnioskiem o nadanie nazwy wystąpili do prezydenta Łukasza Kulika właściciele nieruchomości przylegającej do drogi.

Reklama Komisja Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Rady Miasta Ostrołęki zaproponowana, aby nowej ulicy nadać nazwę Torowa. Członkowie komisji uznali, że zaproponowana nazwa pozostanie w logicznym związku z nazwami ulic, znajdującymi się w okolicy oraz z nazwą osiedla.

- Projekt złożyliśmy po piśmie od mieszkańców tej ulicy i żeby dopełnić formalności, gdyż mieszkańcy prowadzą budowę domu i potrzebują nazwy ulicy - argumentował zasadność projektu radny Jacek Łuba przewodniczący komisji kultury i dziedzictwa narodowego promocji miasta Ostrołęki.

Nie wszystkim radnym nazwa Torowa przypadła jednak do gustu. Wśród przeciwników nadania tej nazwy znalazł się były prezydent miasta Janusz Kotowski.

- Chciałbym wyrazić również taką opinię, że nazewnictwo ulic, oprócz sprawom porządkującym, służy również sprawom z obszaru ideowego, historycznego, wychowawczego. Nie ukrywam, że dla mnie nazwa tego typu jest straceniem jakieś szansy, choćby przy upamiętnieniu jakieś osoby ze Stacji czy Ostrołęki, postaci z naszego środowiska lokalnego, a wiele takich postaci w naszej historii było - powiedział radny Janusz Kotowski.

Reklama Po długiej dyskusji radnych nad przyjęciem nazwy ulicy na osiedlu Stacja, sytuację skwitował prezydent Łukasz Kulik.

- W związku z propozycją radnego Janusza Kotowskiego, chciałbym wrócić do informacji, o której mówił radny Łuba, że tam ludzie czekają, dom chcą budować, więc gdybyśmy im pomogli i poszło płynniej to myślę, że będą bardziej zadowoleni - stwierdził prezydent miasta Łukasz Kulik.

Ostatecznie radni głosami 18 za i 2 wstrzymującymi się zdecydowali o nadaniu nazwy Torowa drodze znajdującej się w rejonie ulicy Kolejowej na osiedlu Stacja.

Wyświetleń: 1944 komentarze: 1
28.11.2019, 13:32r. Drukuj
Powrót


Seniorka @ 14:50, 28.11.2019

IP: 178.235...187

Może by tak konkretniej o tej ul.Torowej bo w okolicach kolejowe to są zabudowania i tory
.wobec tego gdzie ma być ta ulica. Czyżby w stronę Łomży przy torach, bo tam są od niedawna piwbijane różowe oznakowane nr kolki. Prosze o odpowiedz.

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter