piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Inauguracyjne spotkanie "Absolwenci dumą III LO" z udziałem Karola Karpińskiego (zdjęcia)

Gościem III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce był absolwent szkoły Karol Karpiński, który obecnie pełni funkcję managera Facebooka na Europę Środkową i Wschodnią. Karpiński opowiedział młodzieży o swojej pracy oraz podzielił się wspomnieniami z czasów licealnych.

Spotkanie z Karolem Karpińskim dobyło się w ramach cyklu "Absolwenci dumą III LO" organizowanego przez społeczność placówki.

Reklama - Nasz gość opowiedział o tym, nad czym obecnie pracuje: sztuczna inteligencja (wykrywanie zagrożenia, treści  niebezpiecznych, zanim zobaczy je użytkownik, a także ułatwienie osobom mającym kłopoty ze wzrokiem lub niewidomym korzystanie z aplikacji), wirtualna rzeczywistość (pomoc w komunikowaniu się i edukacji). W tych częściach świata, gdzie ludzie nie mają dostępu do sieci, wysyłają drony, a także finansują urządzenia i dostęp do danych - relacjonują organizatorzy spotkania.

Wizyta Karola Karpińskiego w III LO wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.

​​​​​​​​- Spotkanie z absolwentem naszej szkoły było niezwykle ciekawe i inspirujące. Młodzież z uwagą wysłuchała opowieści naszego gościa, który na swoim przykładzie pokazał, że można nie mieć planów, nie wiedzieć, co chce się robić w życiu, ale należy szukać swojej drogi i nie poddawać się. Zdania, które odczytał z plakatów widniejących w każdej siedzibie Facebooka, pokazują jakimi wartościami kierować się w pracy i w życiu, np. "Robienie jest ważniejsze niż bycie perfekcyjnym", "Pracuj bardzo ciężko, ale pozostań skromnym". Warto też zadać sobie pytanie: "Co bym zrobił, gdybym się nie bał?” Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i niezwykłą opowieść. ​​Spotkanie z panem Karolem Karpińskim było pierwszym z cyklu "Absolwenci dumą IIILO". Z niecierpliwością czekamy na kolejne - czytamy w relacji z wydarzenia.

Reklama Karol Karpiński studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie w Padwie (dołączył do programu Socrates- Erasmus). Dzięki temu, że w 2007 r. wziął udział w konkursie zorganizowanym dla studentów, wygrał praktyki w firmie Havas Media. Pracował w dziale zajmującym się planowaniem kampanii reklamowej w internecie. Były to dopiero początki - pojawił się pierwszy iPhone.  W 2011 r. Karpiński otrzymał e-mail z propozycją dołączenia do zespołu Facebooka i rozpoczął pracę w tej początkującej firmie.

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 25 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Fot. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1269 komentarze: 5
29.11.2019, 09:52r. Drukuj
Powrót


absolwentka II LO @ 11:00, 29.11.2019

IP: 194.50...27

Super dla p.Kamila. Jest wielu ostrołęczan , którzy pracują w prestiżowych i renomowanych firmach. I nie chodzi tu o Elektrownie Ostrołęka. Jest to przykład dla młodzieży, że wszystko w porządku jeśli nie wiedzą teraz co robić w przyszłości. Warto żeby korzystali z każdej szansy jaka stanie na ich drodze. Może to być wtedy ich droga do sukcesu!!!

absolwentka II LO @ 11:02, 29.11.2019

IP: 194.50...27

Super dla p. Karola miało być :)

tongue @ 16:35, 29.11.2019

IP: 95.49...127

Piszesz tak bo 3lo lepsze laughing

Fryderyk @ 17:07, 29.11.2019

IP: 83.24...112

Szkoda, że nie było mnie na tym spotkaniu bo zapytałbym go jak to jest, że jednym blokuje się konta z byle powodu, a inne zawierające mowę nienawiści, propagowanie LGBT czy szkalujace różne osoby działają bez problemu...

L @ 20:01, 30.11.2019

IP: 188.146...163

To byl przystojniak w czasach liceum 👍 i ten bialy motocykl 😁