sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Grudzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wśród gości literaci, poeci, aktorzy

Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają na grudniowe spotkania z zaproszonymi gośćmi - literatami, poetami czy aktorami. Organizatorzy zaplanowali ciekawe warsztaty, debaty literackie i wieczory poetyckie, wszystko okraszone pięknem ojczystego słowa lub muzyką.

Poniżej szczegółowy program:

2 grudnia (poniedziałek)

Reklama godz. 18.00, klub "Przy Studziennej", ul. Gomulickiego 13

-  Wieczór autorski Piotra Grzymałowskiego i prezentacja książki pt. Zabawy z urwisami. W saloniku muzycznym wystąpi Przemysław Zera (gitara, wokal). Wieczór prowadzi dr hab. Karol Samsel.

Piotr Grzymałowski urodził się w 1983 r. w Myszyńcu. Studiował socjologię w Toruniu. Mieszka w Ostrołęce. Laureat Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego w 2015 r. Finalista Pracowni Po Debiucie w 2018 r. Publikował m.in. w "Helikopterze", "Przydrożach" i "Poezji Dzisiaj". W 2016 r. wydał debiutancką książkę poetycką pt. "Powidołki". Druga książka poetycka pt. "Zabawy z urwisami" została wydana w 2019 r. przez Fundację Duży Format.

Reklama 5 grudnia (czwartek)

godz. 18.00, MBP, ul. Głowackiego 42

- Chiny - państwo środka. Relacja z podróży Wandy Piersy, wzbogacona prezentacją multimedialną.

6 grudnia (piątek)

godz. 18.00, klub "Przy Studziennej" - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

- Karol Samsel i jego gość: Sławomir Wernikowski i prezentacja jego książki pt. "Passacaglia". Projekt: Przystanek Literacki Ostrołęka.

Sławomir Wernikowski (ur. w 1964 r. w Szczecinie) - autor opowiadań, inżynier informatyk, nauczyciel akademicki. Mieszka w podszczecińskim Mierzynie. W latach 1996-2012 felietonista szczecińskiej "Gazety Wyborczej". Debiutował opowiadaniem Dolus na łamach dwumiesięcznika "Pogranicza" w roku 2007. Wydał tom opowiadań Passacaglia (FORMA 2019). Passacaglia to zbiór siedmiu debiutanckich, na wskroś współczesnych opowiadań o niezwykle skomplikowanych relacjach międzyludzkich; historii w różnych klimatach i nastrojach - od ckliwego romansu do nietypowej historii kryminalnej, od rozliczeń z trudnym dzieciństwem po zmagania z niełatwą dorosłością. 

Reklama 10 grudnia (wtorek)

godz. 17.00, MBP, ul. Głowackiego 42

- Super Kobieta czyli spotkanie z Barbarą Wrzesińską - Niezapomnianą panną Basieńką. Spotkanie prowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Barbara Wrzesińska - aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, związana z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Narodowym ,Ateneum, Sceną Prezentacje. Niezapomniana Panna Basieńka w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie pełne humoru, wzruszeń i wspomnień. Kabaretowe scenki, monologi, żarty, humor, a także poezja w mistrzowskiej interpretacji Barbary Wrzesińskiej. Super kobieta na super wieczór. Doskonała zabawa dla wszystkich.

Wyświetleń: 522 komentarze: 0
30.11.2019, 10:28r. Drukuj
Powrót