poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Skrzynka skarg: droga Kadzidło-Łyse wciąż niedokończona

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Chodzi o drogę powiatową Kadzidło-Łyse, a uściślając na terenie gminy Łyse i braku jej ukończenia w terminie. Droga na terenie miejscowości Lipniki i Łyse jest w dalszym ciągu nieukończona (brak położonego asfaltu na skrzyżowaniu w Lipnikach oraz na wjeździe do Łysych).

Natomiast na całej długości drogi są nieutwardzone pobocza, występuje brak oznakowania pionowego, są niedokończone zjazdy oraz przepusty (asfalt występuje w formie uskoków, ponieważ drogowcy wykonali przepusty po uprzednim położeniu asfaltu). Mam więc pytanie wobec władz powiatu, czy zamierzają odbierać drogę, która jest de facto nieukończona i czy akceptują niedbalstwo drogowców przejawiające się w sposobie zalania masy asfaltowej na przepustach, które zapewne pod naciskiem samochodów ciężarowych w niedługim czasie będą wymagały naprawy.

Reklama Odpowiada Grzegorz Bakuła, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce:

Z informacji jakie posiadam na dzień 25 listopada 2019 roku informuję, że wykonawca robót w dniu 22 listopada 2019 roku wznowił roboty bitumiczne na drodze powiatowej nr 25119W Kadzidło-Łyse-Łączki. W tym dniu rozpoczęto roboty bitumiczne na wlocie do miejscowości Łyse. Roboty te są nadal kontynuowane.

Potwierdzam fakt lokalnych braków w oznakowaniu poziomym, niedokończonych zjazdów na posesję oraz przepustów pod zjazdami. Dodatkowo informuję, że nawierzchnia na przepustach nie została jeszcze odebrana. Wykonawca ma wymienić nawierzchnię na przepustach na nową.

Zamawiający w S.I.W.Z przewidział częściowe fakturowanie za wykonane roboty, dlatego też na etapie wykonywania prac drogowych musi dokonywać częściowych odbiorów i płatności za wykonane prace. Odbiór końcowy nastąpi po ich całkowitym zakończeniu.

Wyświetleń: 1350 komentarze: 1
30.11.2019, 10:45r. Drukuj
Powrót


xyz @ 11:25, 30.11.2019

IP: 5.173...105

No dobrze, a czy termin skończenia pracy już nie minął? Jeśli nie to w takim razie jaki jest ostateczny termin zakończenia robót? No i czy droga przed Lipnikami i w samych Lipnikach (chodzi mi konkretnie o "grys") jest wykonana zgodnie z S.I.W.Z? Przecież jadąc przez te odcinki aż zęby bolą, komfort podróżowania jest zerowy, no i w dodatku szybciej niszczą się opony angry

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter