czwartek, 12 grudnia 2019 r., imieniny Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Aktualności

"Muzealna środa" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Tematem spotkania będą o losy kobiet w niemieckich obozach koncentracyjnych

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Muzealna Środa". Tym razem przybliżony zostanie obraz życia codziennego kobiet w niemieckich obozach koncentracyjnych. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Nowak - nauczycielka historii i WOS-u w Mińsku Mazowieckim.

Grudniowe wystąpienie jest już trzecim spotkaniem w ramach cyklu, które wpisuje się w tematykę II wojny światowej.

Reklama- Gehennę kacetu trudno sobie wyobrazić. Jednak nawet w najbardziej trudnych warunkach ludzie starali się przetrwać. Jak to robili? Liczyła się pomysłowość, czy bezwzględność? Co sprawiało, że część więźniów przeżyło? Na te i inne pytania odpowie gość MŻW Agnieszka Nowak. Nakreśli ona także specyfikę obozów kobiecych, takich jak np. Ravensbrück, oraz przypomni relacje świadków historii. Tym samym zostanie przedstawiony sposób działania jednej z największych machin terroru w dziejach - informuje Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Agnieszka Nowak obroniła w 2013 r. doktorat na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej zainteresowania badawcze skupiły się m.in. na strategiach przetrwania w obozach koncentracyjnych oraz eksperymentach medycznych wykonywanych na więźniarkach i więźniach. Obecnie jest nauczycielką historii i WOS-u w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.

Spotkanie odbędzie się w środę 4 grudnia o godzinie 18.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, przy ul. Traugutta 19.

Fot. Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Odsłon: 565 komentarze: 2
09:15, 01.12.2019r. Drukuj
Powrót


U @ 13:08, 01.12.2019

IP: 5.173...145

Bardzo dobry temat dla miłośników historii - i nie tylko. Dziękujemy

Ja @ 18:38, 01.12.2019

IP: 188.146...228

Rozumiem, że wstęp wolny???

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót