poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Za nami najzimniejsza noc tej jesieni. Na drogach niebezpiecznie - ślisko i ostre słońce

Powoli przyzwyczajamy się do coraz niższych temperatur. Do tej pory pogoda nas rozpieszczała, teraz czas na ciepłe kurtki, czapki i rękawiczki. Ostatniej nocy słupki termometrów spadły poniżej zera. W naszym regionie, w nocy i nad ranem było minus 4 stopnie Celsjusza i chłód był bardzo mocno odczuwalny.

Dodatkowo nie oszczędzał nas przejmujący wiatr oraz przelotne opady śniegu.

Reklama Dzisiejszego poranka kierowcy musieli się mierzyć z zamarzniętymi szybami i autami pokrytymi cienką warstwą śniegu. W ruch poszły odmrażacze, skrobaczki i miotełki. Jeszcze gorzej było na drogach, tu o wypadek czy kolizję było niezwykle łatwo, bowiem ulice były śliskie, a widoczność utrudniały ostre promienie słońca.

Nadchodzące dni będą podobne. Będą przymrozki i przelotne opady śniegu. Weekend ma przynieść ocieplenie, ale też opady deszczu, a w dalszej perspektywie opady deszczu ze śniegiem. Trzeba będzie uważać, bo na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie.

Reklama Pierwsze opady śniegu już wywołały pytania o zimowe utrzymanie dróg w mieście. Czytelnicy pytają, czy na ostrołęckie drogi na czas wyjadą solarki i piaskarki i czy zima znów nie zaskoczy samorządowców.

Temperaturę oraz jakość powietrza sprawdzisz codziennie w naszym serwisie na stronie Smog w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1431 komentarze: 3
03.12.2019, 10:19r. Drukuj
Powrót


Anka @ 11:12, 03.12.2019

IP: 83.17...106

Ludzie 21 lat temu było minus 20 stopni i nikt sensacji nie robił. Zaspy śniegu byly do kolan i to dopiero byly początki

Gość @ 13:12, 03.12.2019

IP: 2a01:110f...204e

Napisaliście w listopadzie, że wtedy była najzimniejsza noc. Ale to niesamowita informacja.

ketuks @ 10:06, 04.12.2019

IP: 5.184...234

dlaczego drogi są odśnieżane a nie są odladzane? wczoraj rano było bardzo ślisko, wystarczy raz posypać drogę solą żeby ta sól zalegała do wiosny. o tej porze roku nie będzie oberwania chmury która mołaby tą sól z drogi wypłukać. po to się odśnieża żeby droga była przejezdna ale też od razu posypuje się drogę żeby nie była śliska. dlaczego robi się to tylko podczas odśnieżania ale gdy na drodze jest sama "szklanka" tego się już nie robi?