sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Jedenasta Świąteczna Zbiórka Żywności w Ostrołęce zakończona. Udało się zebrać ponad 13 ton żywności

Jedenasta edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w Ostrołęce przeszła do historii. Wolontariuszom dyżurującym w 35 sklepach na terenie Ostrołęki, Olszewa-Borek, Kadzidła, Myszyńca i Różana udało się zebrać ponad 13 ton żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących osób z naszego miasta i okolic.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka żywności trwała dwa dni - od piątku 29 listopada do soboty 30 listopada. W akcję zaangażowało się ponad 700 wolontariuszy. Najmłodszy z nich miał 3 lata.

Reklama O sukcesie tegorocznej zbiórki mówił jej koordynator Jakub Frydryk.

- W tegorocznej zbiórce żywności zebraliśmy ponad 13 ton żywności. W Ostrołęce było to ponad 9,300 kilogramów, co jest ogromnym sukcesem. Nie planujemy, iść na rekord. Przede wszystkim staramy się pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Dla mnie okres Świątecznej Zbiórki Żywności to wielkie święto wolontariatu. Wielu ludzi angażuje się w tą akcję. Poprzez wolontariuszy, którzy stoją na sklepach i magazynach, poprzez liderów, którzy organizują prace wolontariuszy na sklepach, aż po koordynatorów i kierowców, którzy tą żywność przywożą i zliczają - poinformował Jakub Frydryk koordynator zbiórki oraz wiceprzewodniczący rady miasta.

W akcję zaangażowały się osoby w każdym wieku i o zróżnicowanych poglądach, by ponad podziałami nieść pomoc potrzebującym.

- Nasz najmłodszy wolontariusz miał 3 latka. W zbiórkę zaangażowani byli także seniorzy. W Świątecznej Zbiórce Żywności pokazujemy, że mimo różnych poglądów, dzielących nas potrafimy razem współpracować, bo wielu radnych miasta i osiedlowych razem współpracowali i świetnie się przy tym bawili - stwierdził Jakub Frydryk koordynator Świątecznej Zbiórki Żywności.

Finał akcji odbył się na hali targowej "Feniks" w sobotę 30 listopada.

Wyświetleń: 1061 komentarze: 0
03.12.2019, 10:20r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter