wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Trwa policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od wczesnych godzin porannych prowadzą na terenie miasta i powiatu działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Funkcjonariusze drogówki podczas prowadzonej akcji zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą także stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa.

Reklama Mundurowi obejmują nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

- Zwracamy się z prośbą zarówno do kierowców, jak i pieszych o wzajemnych szacunek na drodze i przewidywanie zagrożeń. Pieszych prosimy o dokładne rozejrzenie się zanim zrobimy ten pierwszy krok, natomiast do kierowców kierujemy apel o zmniejszenie prędkości a zwiększenie uwagi podczas zbliżania się do przejść dla pieszych - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Piesi zbliżając się do przejścia powinni zachować wzmożoną czujność i koncentrację.

- Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur, czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność. Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu SMS, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce - apeluje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwają do późnych godzin wieczornych.

Wyświetleń: 655 komentarze: 0
04.12.2019, 11:21r. Drukuj
Powrót