poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń i pomóż uratować czyjeś życie

Już ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku, nanosząc je do aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń, co ułatwiło szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Reklama - Należy jednak pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria "bezdomność", która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz znacząco spadła poniżej zera, a prognozy pogody na kolejne dni nie przynoszą nadziei na ocieplenie - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policja prosi o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Fot. KPP w Kozienicach.

Wyświetleń: 631 komentarze: 0
07.12.2019, 08:46r. Drukuj
Powrót