poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Uczniowie z Łysych wspierają rodaków na Kresach. Paczki to dowód pamięci o tych, którzy są z dala od Ojczyzny

Do ogólnopolskiej akcji zbierania świątecznych podarków dla rodaków Na Litwie, Białorusi i Ukrainie pod hasłem "Paczka na Kresy", dołączyła także społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych. Zbiórka udała się, młodzież zgromadziła bowiem ponad 1300 zł, za które kupiła słodycze, kawę i herbatę.

Na Litwie, Ukrainie i Białorusi mieszkają liczne grupy Polaków.

Reklama Ich sytuacja nie zawsze jest łatwa, stanowią tam bowiem mniejszość narodową. Wspierają się wzajemnie i podtrzymują polską tożsamość. Pragną, aby ich dzieci mówiły po polsku, znały polskie tradycje i historię. Bardzo tęsknią za, często nigdy nie widzianą, dawną Ojczyzną i z radością witają gości z Polski. Wierzą, że o nich pamiętamy. Rokrocznie, z pomocą dla Kresowian, ruszają Polacy, organizując akcję "Paczka na Kresy". Każdy daje ile może, bo liczy się przecież pamięć. 

- Przyłączyliśmy się do akcji i przez kilka tygodni prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i pracowników szkoły. Dziś podsumowaliśmy nasze wysiłki. Zebraliśmy łącznie niebagatelną kwotę 1 tys. 365 zł. Za te pieniądze kupiliśmy kawę, herbatę i słodycze polskich firm i dostarczyliśmy je do miejsca zbiórki w Ostrołęce. Zebrane dary dotrą tuż przed świętami Bożego Narodzenia do miejsc przeznaczenia - poinformował Jacek Mulawka z ZSP w Łysych.

Reklama W weekend 12-15 grudnia, do pracy przy pakowaniu darów wyjadą wolontariusze z Łysych - Julia Sadłowska z kl. I TTŻG, Ola Lipka z kl. III TTŻ i opiekun - Jacek Mulawka.

- Dziękujemy wszystkim organizatorom akcji, darczyńcom i wolontariuszom. Dziękujemy wychowawcom klas i skarbnikom.  Dziękujemy wam za empatię, za dobre serce, za czas i wysiłek włożony w tę piękną sprawę!  Akcje szkolną koordynują Alicja Bastek i Anna Wiśniewska - dodaje Jacek Mulawka.

Wyświetleń: 812 komentarze: 0
09.12.2019, 09:08r. Drukuj
Powrót