poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Młodzież II LO wróciła z Niemiec. Uczniowie poznali mnóstwo nowych osób i nawiązali przyjaźnie (zdjęcia)

Dziesięcioro uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego przebywało w Niemczech w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Europe's Eyes - Inspiration, Innovation, Integration". W wymianie uczestniczyła też młodzież z Hiszpanii oraz Francji. Szkołą goszczącą był Ludwig-Erhard-Berufskolleg w Paderborn.

Celem wyjazdu było omówienie zagadnień związanych z tematyką Unii Europejskiej. Młodzież ze wszystkich szkół partnerskich pracowała w grupach międzynarodowych i omawiała takie tematy jak "Europa - kiedyś i teraz", "Najważniejsi politycy UE", "Historia Unii Europejskiej" oraz "Co Europa znaczy dla Ciebie?". Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczenia w wybranych zajęciach lekcyjnych oraz obserwacji codziennego życia szkolnego w niemieckim Ludwig-Erhard-Berufskolleg.

Reklama - Młodzież z Polski, Hiszpanii, Francji i Niemiec została zaproszona przez burmistrza miasta Paderborn do ratusza miejskiego na uroczyste powitanie, w trakcie którego przybliżono historię miasta. Następnie, uczestnicy wzięli udział w grze miejskiej. Przez cały tydzień swojego pobytu, uczniowie mieszkali z rodzinami goszczącymi, dzięki czemu mogli usprawnić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim. Był też czas na wycieczki edukacyjno-krajoznawcze - zwiedziliśmy byłą kopalnię węgla Zeche Zollverein w Essen, fabrykę Volkswagena oraz park krajobrazowy Bergparks Wilhelmshöhe w Kassel, który wpisany jest na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Spacerowaliśmy również po urokliwym mieście Münster oraz odwiedziliśmy muzeum komputerów HNF w Paderborn - relacjonują nauczyciele.

Reklama Mimo, że program pobytu był intensywny, uczniowie II LO wrócili zadowoleni.

- Chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach integracyjnych oraz projektowych. Poznali mnóstwo nowych osób i nawiązali przyjaźnie. Wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację zadań. Zdobyte doświadczenie z pewnością posłuży im w przyszłości - dodają pedagodzy.

Szkolnymi koordynatorkami projektu były Agnieszka Młynarczyk i Sylwia Rochaczewska. Wizyta w Niemczech trwała od 15 do 22 listopada.

 

 

 

 

Fot. II LO w Ostrołęce

Wyświetleń: 818 komentarze: 0
11.12.2019, 09:24r. Drukuj
Powrót