niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pejzaże Marcina Hugo-Badera. Wernisaż wystawy malarstwa w Galerii Ostrołęka (zdjęcia)

Miłośnicy sztuki mogli podziwiać kunszt malarski pochodzącego z Sochaczewa artysty-społecznika Marcina Hugo-Badera. Obrazy malarza zostały udostępnione szerszemu gronu odbiorców w Galerii Ostrołęka. Wyeksponowane prace to ukazujące piękno natury subtelne pejzaże.

Pełne spokoju, nasycone kolorami i inspirowane krajobrazem - tak w skrócie można określić obrazy Marcina Hugo-Badera zaprezentowane wczoraj Galerii Ostrołęka licznie zgromadzonym pasjonatom malarstwa.

Reklama - Lubię malować. Pozwala mi to na oderwanie się chociaż na chwilę od rzeczywistości i przenosi mnie w zupełnie inny świat. Moją pierwszą pracą był żółty "Most Langlois w Arles" z piorącymi kobietami Vincenta van Gogha. Namalowałem go palcami na dykcie u siebie w domu. Tę pracę zostawiłem sobie na pamiątkę i mam ją do dziś" - tak początki swojej twórczości wspomina Marcin Hugo Bader.

Marcin Hugo-Bader jest absolwentem wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Trudni się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, grafiką (litografia) oraz ożywioną działalnością społeczną. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach. W swoim rodzinnym mieście, Sochaczewie na terenie Mazowsza, prowadzi Galerię Most, Okno Sztuki i Galerię Hugo w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Wernisaż odbył się w czwartek 12 grudnia w Galerii Ostrołęka.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż malarstwa Marcina Hugo Badera

Więcej zdjęć: Wernisaż malarstwa Marcina Hugo Badera

Wyświetleń: 602 komentarze: 0
13.12.2019, 09:12r. Drukuj
Powrót