środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Uczniowie z "piątki" przygotowują się do dorocznej akcji. Będą wręczać ostrołęczanom "Piernik za uśmiech"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce już przyzwyczaili nas do swojej dorocznej akcji pod hasłem "Piernik za uśmiech". Dzieci i młodzież od kilku już lat wykonują setki ciasteczek, które własnoręcznie ozdabiają i rozdają na ulicach miasta, aby w środku zimy wywołać uśmiech na twarzach przechodniów.

Przygotowania do akcji trwają od poczatku grudnia.

Reklama W szkole panuje świąteczna atmosfera, a w pieczenie pierniczków włączają się także rodziny uczniów, piekąc i ozdabiając wspólnie ciasteczka, które później, z życzeniami i dobrą wróżbą, trafią do ostrołęczan. Pierniczki, którymi będziemy mogli przystroić nasze bożonarodzeniowe drzewka, będą symbolizowały dobroć, bezinteresowność oraz życzliwość, których tak bardzo brakuje współcześnie w świecie.

Akcję zapoczątkowali przed laty uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz nauczyciele języków obcych, a teraz akcję z powodzeniem kontynuuje Szkoła Podstawowa nr 5. Przez lata tysiące pierniczków, z ciepłymi życzeniami, trafiło do mieszkańców naszego miasta i powiatu. W tym roku też możemy się spodziewać, że uczniowie w mikołajkowych czapkach, pojawią się na ulicach.

Akcja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej odbędzie się 20 grudnia br.

Wyświetleń: 1917 komentarze: 0
14.12.2019, 07:55r. Drukuj
Powrót