środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: Dlaczego sesje rady gminy w Rzekuniu nie są transmitowane na żywo? Wójt wyjaśnia

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Mieszkańcy gminy Rzekuń zainteresowali się faktem braku transmisji z obrad gminnego samorządu. Według nowych przepisów takie relacje z sesji rady gminy powinny być dostępne, ale na stronie urzędu niektórzy nie mogli ich odnaleźć.

Do naszej redakcji mieszkańcy gminy przesłali w tym zakresie pytania. Proszą tez, aby lokalny samorząd ustosunkował się do sprawy.

Reklama - Zgodnie z nowelizacją ustaw samorządowych z dnia 11 stycznia 2018 r. w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych Dz. U. poz. 130 sesje rady (miasta, gminy, powiatu) winny być nagrywane i transmitowane. Jako mieszkaniec gminy Rzekuń nie wymagam transmisji "na żywo", tak jak to się dzieje w mieście czy powiecie, ale zamieszczanie nagrań na stronie Urzędu Gminy nie powinno stanowić problemu, zważywszy na fakt, że przewija się tam masa informacji, powielanych i przypominanych non stop, zwłaszcza na temat pomysłów inwestycyjnych. Zamieszczanie obrad stanowi jednak problem, bo albo sesje się pojawiają ze sporym opóźnieniem, albo w ogóle. Taki stan rzeczy z założenia sugeruje, że to nie przypadek, ale celowo ktoś przebiegu obrad nie zamieszcza. Tymczasem jako mieszkaniec, który nie może uczestniczyć w obradach z racji godzin pracy, chciałbym zobaczyć, jak wygląda praca rady gminy obecnej kadencji, wybrałem radnego ze swojego okręgu i ciekaw jestem, w jaki sposób nas - mieszkańców reprezentuje, czy realizuje obietnice wyborcze. W poprzednich kadencjach niemal z każdej sesji pojawiały się w mediach artykuły z opisem przebiegu obrad, obecnie zupełnie nic. Chciałbym skonfrontować to, co chodzi pocztą pantoflową z tym, co ma miejsce podczas obrad sesji rady gminy. Nie żądam nic nadzwyczajnego, dostosowania się do ogólnie przyjętych zmian ustawowych - pisze mieszkaniec gminy Rzekuń.

Reklama - Zwracam się z uprzejmą prośba o wyjaśnienie sprawy braku publikacji obrad sesji Rady Gminy w Rzekuniu. Zgodnie z nowelizacją Ustawy o samorządzie gminnym art.20. ust. 1b. brzmi "Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz inny sposób zwyczajowo przyjęty". Jestem mieszkańcem gminy Rzekuń i interesuje mnie działalność lokalnych samorządów. Na żywo można było obejrzeć tylko pierwszą sesję obecnej kadencji. Kolejne pojawiały się na stronie gminy, w zakładce rada gminy, w późniejszym czasie. Z ostatniej sesji listopadowej do dziś brak jest nagrania, chyba, że jest tak ukryte, że nie potrafię znaleźć - pisze inny mieszkaniec.

Reklama Odpowiada Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń:

Chciałbym poinformować, że art.  20.  ust. 1b.  ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) mówi: "Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty."

Zgodnie z tym przepisem nagrania sesji są umieszczane na stronie BIP urzędu gminy. Zapis powyższy nie określa terminu wykonania tych trzech odrębnych czynności tj. transmisji, utrwalenia za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz wreszcie udostępnienia w BIP i na stronie internetowej gminy obrad rady gminy a jedynie zobowiązuje do wykonania takich czynności.

Reklama Jak zauważył prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych odpowiednie zaprojektowanie przez administratorów procedur postępowania w związku z transmisją i nagrywaniem, a także dalszym udostępnianiem nagrań z obrad kolegialnych organów jednostek samorządu terytorialnego powinno zapewnić ochronę tych danych na każdym etapie ich przetwarzania. Dotyczy to więc zarówno ich rejestrowania jak i udostępniania zapewniając jednocześnie prawo do informacji publicznej.

Podkreślić należy, że sam obowiązek upublicznienia nagrań w BIP i na stronach internetowych nie oznacza prawa do dowolnego ujawnienia wszystkich danych osobowych, które mogą być świadomie lub bez pełnej świadomości ich ujawnienia w trakcie trwających obrad przetwarzane na posiedzeniu kolegialnych organów.

W związku z powyższym administrator (w tym wypadku wójt gminy Rzekuń), przed publikacją nagrania w sieci (strona BIP Urzędu Gminy w Rzekuniu) jest zobowiązany dokonać oceny niezbędności ich ujawnienia z punktu widzenia celu informacyjnego, któremu ta publikacja ma służyć.

Reklama Istnieje ugruntowane orzecznictwo sądowe mówiące, że publikacja informacji publicznej w BIP powinna wiązać się z usunięciem danych osobowych osób prywatnych lub ich zanonimizowaniem.

Transmisja "na żywo" obrad sesji rady gminy, jak określa to czytelnik, nie zapewnia naszym zdaniem możliwości wyeliminowania, w istniejących warunkach technicznych urzędu, nieuprawnionego ujawnienia danych osobowych. Z pewnością również czytelnik nie chciałby by jego dane osobowe, w tym szczególnie wrażliwe, zostały ujawnione podczas obrad rady gminy. Może się tak zdarzyć, nawet zupełnie nieświadomie, np. w wypowiedzi lub prezentacji jakiegoś materiału przez radnego, sołtysa, pracownika urzędu czy też publiczność obecną na posiedzeniu rady gminy. Jedynie anonimizacja przed publikacją pozwala na wyeliminowanie takiego faktu.

Jednocześnie zapewniam, że całość nagrania sesji rady gminy, bez ewentualnej ingerencji w jej treść, jest zachowana i archiwizowana oraz może być udostępniona odpowiednim organom w pierwotnej formie. Czytelnik, będący, jak sam napisał, mieszkańcem gminy Rzekuń, może swobodnie uczestniczyć jako publiczność w obradach rady gminy, mając możliwość ich oglądania i słuchania "na żywo".

Wyświetleń: 3597 komentarze: 56
14.12.2019, 07:59r. Drukuj
Powrót


Stanisław @ 10:02, 14.12.2019

IP: 37.248...222

No proszę ktoś chcę coś ukryć? A może wstyd zamieszczać?

Rado @ 10:11, 14.12.2019

IP: 37.30...245

Ciotki i wuja się wstydzi

Z innego portalu @ 10:25, 14.12.2019

IP: 94.254...138

Niech wójt się lepiej wczyta w ustawy. Każdy obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji obrazu i dżwięku.  
Art. 61 ust. 3 Konstytucji RP  mówi, że  ograniczenie  może  nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób,  i  .......
Więc pytanie:  na podstawie jakiej ustawy wójt mówi o anonimizacji    nagrań z sesji ?     Kto tę anonimizację stosuje i na jakiej podstawie?      
Odp. Działalność organów publicznych jest jawna. Sesje powinny być transmitowane na żywo i dostępne dla każdego bez żadnych poprawek.

 A jeżeli ktoś włączy telefon i puszcza nabranie np. na Facebooku na żywo to zgodnie z prawem czy nie? Bo był taki przypadek ok 2 dwa lata temu? Wójt wie o jaki przypadek chodzi.

 Ot i mamy prawnika po uczelni w Białymstoku.  Do sądu za wysokie progi i bez aplikacji to do gminy wlazł. I teraz miejscowe własne prawo ustanawia co można pokazać mieszkańcom a czego nie.  Kolejny gwóźdź do referendum.

Klepuś bajduś baju baju panie Wójcie.  Inne gminy transmitują na żywo,  podobnie jak powiat i miasto a Pan się jakimiś lukami prawnymi zasłania. To Panu powinno zależeć na rzetelności i przejrzystości .

A czemu wójt nie odpowiada na i interpelacje radnego? Zapytał o wydatkowanie rezerwy wójta, 600 tyś złotych miał wójt na ten rok,  na co poszły

Kinia ,czego się boisz,że  ludzie zobaczą  prawdę.Przeciez sam dopominales się od poprzedniego wójta by obrady były transmitowane.Teraz robisz jak poprzednik.Wstyd.

To żeś sobie poprawił Kinia. Trzeba mieć precyzyjnie  opracowaną strategię wyborczą żeby w ciągu roku stracić wszystko. Myślałeś że koledzy zapierd....4 lata na twój sukces a teraz będą patrzeć jak się z rodziną dorabiasz.

Może wstydzi się  rodziny ?

Kino za darmo to a nie sesje.  Po 4x te same uchwały poprawiają bo niezgodne z prawem.  

A wróbli RODO nie obowiązuje? Istny cyrk. Będziemy ptaszki zamiast sesji oglądać jak przyjdą do budki. Póki co nie chcą.

Mieszkańcy sami by ocenili jak pracują radni,a tak muszą wierzyć w to co im przedstawia wójt.Wmawia mieszkańcom że w całej gminie oświetlenie jest wyłączone,a prawda jest taka że w Susku Nowym i Ławach świeci się cała noc.

Ja tam wierzę sołtysom bo oni byli wcześniej i teraz są to mają porównanie. Mówią że tamten to był gospodarz pełną gębą. O tym

W Ławach świeci bo mieszkańcy postraszyli że na sesję przyjdą.

Niestety i ja głosowałem ale biję się w pierś.  Pomyliłem się okropnie.

Człowieku,  nie jesteś sam , tylu się dało nabrać na tę uśmieszki, nawet przyjaciół oszukał więc włosów z głowy nie ma co rwać tylko referendum szykować.

Szkoda że komisji nie transmitują.  Tam to dopiero ubaw po pachy. Radny Stach nie zna cyfr rzymskich.  Muszą mu numery uchwał po arabsku pisać. Ostatnio odczytał numer uchwały iks el dwa. Taku numer skręcił Stach. Ale godnie piastuje stanowisko wice,  włazi w zad wójtowi jak nikt i jeszcze zdziwiony że inni mają jakieś ale. Wspólne interesy powodują nierozerwalną wieź.


Dziwie się radnym   zostali wykorzystani do zemsty i bez żadnego powodu przyczynili się do krzywdy. A ta wraca i wlecze się latami.  Szkoda bo w takim wieku wypada się kierować własnym rozumem A nie ulegać manipulacji.

Szkoda że przewodnicząca pism nie czyta które wpływają do rady gminy tylko do szuflady chowa.  Rodzina się podłoży jak trzeba będzie oczami świecić.

Proszę nam transmitować obrady Panie Wójcie a my sami wywnioskujemy po czyjej stronie leży prawda.  A ukrywając sesję pokazuje Pan że nie jest w porządku.

A czy to zgodne z prawem że ciotka wojta jest przewodnicząca wuj i jej mąż jednocześnie sekretarzem ? Bo pytałem prawników i mówią że nieetyczne i niemożliwe żeby tak u nas w gminie było. Ale tak jest. Przy wspólnym stole za dobre pieniądze jak na niedzielnym obiedzie.

Najgorzej oceniam radnych co weszli od strony Pana Godziny. Chorągwie teraz kolejnemu się kłaniają a Panu Godzinie d...ę wypinają.  Wejdzie następny to będą temu cztery litery pokazywać. Brak charakteru i swojego zdania.

C.d. @ 10:31, 14.12.2019

IP: 94.254...138

Inne samorządy z tym kłopotu nie mają tylko w Rzekuniu przez rodo nie można obrad na żywo obejrzeć. Może macie coś do ukrycia?

 Po prostu wstyd żeby ludzie musieli się upominać o coś co im się należy jak psu buda na zimę. Sesje są zamieszczane, ale tylko te wygodne. Wczorajszej też nie będzie zamieszczonej bo wójt chciał zrobić mieszkańcom prezent na święta i podatki podnieść. Radni się nareszcie sprzeciwili i musiał te swoje pomysły wycofać z porządku obrad.

 W głowie się nie mieści co ten człowiek wyprawia. Na ten Pamptrack jeszcze powinni skargę napisać Ci rodzice co im się dzieci połamały.

To prawnik odpowiadał na tę skargę? Czegoś się wcześniej nawąchał? Żeby tak zagmatwać sprawę oczywistą to trzeba być pod wpływem dobrego zioła .

Pani Wójcie. Proszę się brać za porządne inwestycje które obiecał Pan mieszkańcom bo zaczynam się i ja przekonywać że wszedł Pan na stołek żeby rodzinie byt poprawić.

Bo te sesje to wstyd pokazywać.  Przewodnicząca pojęcia nie ma co czyta i jak prowadzić obrady. Czyta z kartki i gości też wita wybiórczo.  Dobrze że radny powiatowy mimo braku zaproszenia przybywa i głos zabiera, a mówi mądrze. Na ostatniej sesji zwrócił wójtowi uwagę że powiat do Pamptracku dołożył ale na odbiór już nikt z powiatu nie został zaproszony.

W skardze jest wyraźnie napisane że nie każdy w sesjach ma możliwość uczestniczyć,  każdy pracuje a chciał by wiedzieć jak radni pracują.  Jako wójt wybrany przez mieszkańców powinien Pan umożliwić obejrzenie obrad tak jak to robią w innych gminach.  Chyba nie ma Pan nic do ukrycia.  Rodziny ciotki- przewodniczącej i wuja sekretarza pod stół ewentualnie.

Nie tylko podatki. Chciał mieć większy wpływ na nagrody w szkołach.  Może niech i tam kamery zamontuje i podgląda. Aż Godziny się śmiał że w butach do szkół włazi.  

Tak wygląda demokracja w wydaniu wójta.On  będzie decydował co i kiedy mieszkańcy zobaczą.Cenzura jak za PRL.A w innych samorządach można bez przeszkód oglądać.

Gdzie trzeba napisać żeby zamieścili sesję z wczoraj? Wojewoda? Sąd? Prokurator? Bo nie wiem gdzie a chce to zrobić.

Odpowiadając na prośbę..."  chyba na skargę panie wójcie, idź najpierw do szkoły na naukę jezyka polskiego, a później zacznij odpowiadać publicznie. Do podstawówki na naukę.

Wojewoda w trybie nadzoru nad realizacją ustawowych obowiązków jest właściwy. I powinien szybko udostępnić .

C.d. @ 10:35, 14.12.2019

IP: 94.254...138

Skoro zgodnie z art. 20 ust. 1b usg  - obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane  za pomocą urządzeń  ......,  następnie  udostępniane w BIP i in.  to znaczy, że  powinny być  transmitowane na żywo  a utrwalane i udostępniane do zapoznania się przez zainteresowanych w dowolnym dla nich czasie. 
Art. 11 b usg mówi, że działalność organów gminy jest jawna,  a ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. .....  KOnstytucja RP w art. 61  zapewnia  uzyskiwanie informacji o działalności organów publicznych oraz osób pełniących funkcje publiczne, wstęp na posiedzenia kolegialnych organów (sesje) oraz ich komisje  z możliwością rejestracji  tych obrad i że ograniczenia jawności wyłącznie na podstawie ustaw,    zaś art, 7 Konstytucji  RP mówi że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa -  to  pytam 
-  na podstawie jakiej ustawy  ta  cenzura przed udostępnieniem nagrań w BIP?   -  anonimizacja?   - na jakiej podstawie prawnej administrator zobowiązany jest  dokonać oceny nagrania?   
Brak podstawy prawnej owej cenzury (w przypadku działalności organów władzy publicznej pochodzącej z bezpośrednich wyborów),   póżnego udostępniania  nagrań  nie świadczy   dobrze  o osobach decyzyjnych w tej sprawie.  Prawo lokalne dotyczy innych spraw  a    do  Konstytucji RP  i obowiązujących ustaw  trzeba się dostosować.  To normalne, że na sesjach są dyskusje, różnica zdań  czy pytania. Tak powinno być. Tajemnic  przed mieszkańcami nie ma bo to ich te obrady dotyczą.

Pytam @ 10:49, 14.12.2019

IP: 5.173...79

A jak to z tym telefonem byłej sekretarz wyszło Panie Wójcie? Ile gminnej kasy musiał Pan tej Pani zwrócić? Ile tych rozpraw sądowych jeszcze przed Panem? Starczy pieniędzy budżetowych na prawników?
Warto było tak się mścić? Za co?
Miało być lepiej.

Do wyżej @ 10:51, 14.12.2019

IP: 5.172...43

Kargul z filmu Sami Swoi na takie tłumaczenie powiedziałby "mataczy jak magazynier w Geesie" a to podobno prawnik!

Zen @ 10:53, 14.12.2019

IP: 5.173...79

Nowy inspektor od oświaty został zatrudniony w ZOGu aby znaleźć oszczędności w oświacie. I znalazł. Kazał w szkołach przykrecać gaz, wyłączać światło itp. To dla nas nic nowego. Tylko jak poprzednik kazał oszczędzać to było źle, to właśnie za to że na dzieciach oszczędności szuka był krytykowany.
Jak to punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.😃😃😃㈳
5;

Info @ 11:13, 14.12.2019

IP: 178.213...233

Niech portal zamieszcza jeszcze na swojej stronie interpelacje Radnego i odpowiedzi Wójta.
To jest kpina.
Ostatnia dotyczyła wydatkowania pieniędzy przeznaczonych na promocję gminy, Radny pytał na co zostały wydane. Cytuję odpowiedź Wójta:
" W odpowiedzi na Pana pismo...... uprzejmie informuję, iż promocja gminy to bardzo szerokie zagadnienie mające przejaw w wielu działaniach prowadzonych przez Urząd Gminy jak również inne jednostki organizacyjne gminy. Jako promocje (tu oryginalna pisownia) należy uznać wiele wydatków dokonywanych w ramach różnych podziałek klasyfikacji budżetowej np. ścieżki edukacyjne, budowa tężni itp. W związku z powyższym proszę doprecyzowanie jakie rodzaju wydatki na promocję są przedmiotem Pańskiej prośby ".

Dowiedzieli się Państwo ile i na co zostało wydatkowane? No to tak jak radny .
Pan Wójt sam sobie udzielił odpowiedzi
" jakiego rodzaju wydatki na promocję " .
Właśnie o te na promocję chodzi. Być może nie dostrzegł.
Proszę porównać z odpowiedziami których udziela prezydent miasta na te same pytania.

Wstyd.
Stanowiska nie są dla wszystkich.

Do do @ 11:13, 14.12.2019

IP: 5.172...207

Czy Żłobek już skończony?,bo od listopada zatrudnił wójt dyrektora tego obiektu.Czy w dalszym ciągu wdrażamy program Rodzina na swoim + Ten plus to przyjaciele rodziny oczywiście!

Przelotki @ 11:24, 14.12.2019

IP: 5.173...212

Już Edek komentarze przekleja bo nie chce mu się samemu pisać

Skarga na zamówienie wyślijcie jeszcze do tv

Do wyżej @ 11:35, 14.12.2019

IP: 5.173...79

Kiniu, jeśli Edek tak składnie pisze to tylko pogratulować. To lepsze niż ta wyżej twoja odpowiedź lakoniczna i z błędami.
Wójt myśli że ma jednego przeciwnika ?
Jest w wielkim błędzie. To przedstawiciel mas!
Do TV to wójt biega z budkami. Ale zważywszy że lubi być na ekranie, zgłosimy.
A jak sprawy sądowe? Bo o nich nic nie pisze.

Hm... @ 12:08, 14.12.2019

IP: 2a01:110f...313f

Rzeczywiście szkoda gminy.
Co by nie powiedzieć to poprzednik robił inwestycję za inwestycją.
Do szkół się raczej nie mieszał. O prestiż i gminny i mieszkańców dbał.
Nie ukrywał wydatków. Zawsze pisał co ile kosztowało. Skąd środki i kto wykonał. Żadnego wuja ani ciotki za sobą nie ciągnął.

Nikt idealny nie jest. Ale to czym go kinia oczetnil z redaktorkami.
Kinia pisał wtedy o sobie. Lud uwierzył diabłu co w ornat się przebrał. Lud myślał że on na mszę dzwoni a on fałszem i obłuda chciał pokonać uczciwego i pełnego zaangażowania człowieka.
Panie Stanislawie wracaj!
Nastaw gminę na właściwie tory.
Przywróć jej znowu przyzwoitość

Do przelotek @ 12:17, 14.12.2019

IP: 5.173...8

Kiniu sama musisz się pocić bo nikt cię bronić nie chce i
nie będzie. Nie da się bronić tak niecnych rzeczy których sie dopuszczasz takiej mściwości.

Kiniu poprzednikowi zarzucsles swoje cechy. Choć teraz wiadomo że je wymyśliłeś bo to porządny, pracowity, odpowiedzialny człowiek z pomysłem na rozwój gminy.
Dziś zarzucasz że artykuł na zamówienie!
Myślisz że wszyscy robią tak jak ty?
Ty to robiłeś. Z byle g... leciałeś do mediów a zwłaszcza mi.
Jak widzisz dla mi liczy się liczba kliknięć. Nie ważne na kogo.
Kiniu nie wszyscy są tak perfidnie obludnymi kłamcami jak ty


A o co chodzi z tym telefonem P. Sekretarz?

tron sie wali @ 12:41, 14.12.2019

IP: 2a01:110f...541

wszyscy co nie mają niczego do ukrycia transmitują. Poprzednik nie miał nic do ukrycia też zamieszczał choć nie miał obowiazku.
Tylko ktoś co ma coś za uszami takie uniki robi.
Z tych co ich po plecach klepał teraz w jelenia wali

Oj. Kinia.
Masz co chciałeś. Karma wraca.
Jak obraniales poprzednika bez odrobiny wstydu przylisales mu swoje cechy.
Pan Godzina to porządny człowiek. Tyle lat pracował dla naszych mieszkańców jako wieloletni dyrektor.
Postawił na nogi szkoły i gminę.
Ty przyszedłeś i znowu wstyd się przyznać że z Rzekunia

Ppprzednik to znał się świetnie na oświacie.
Niczego nikomu nie odbierał.
Dyrektorzy mieli należną im pulę a jako wójt zwiększył dla pracowników. Zauważył i dziękował też obsługowym.
Trzeba nie mieć pojęcia ani przyzwoitisci żeby kłaść kapę na kompetencję dyrektorów.

Poprzednik wprowadził też nagrody dla absolwentów. Docenił najlepszych bo mu zależało na rozwoju
A ten? Kontrola
Rodzina+
Wuj i ciotka.
Zemsta manipulacja i obluda

Gość @ 13:03, 14.12.2019

IP: 83.31...86

Jakość dźwięku z nagrania sesji kiepska, szumy, zakłócenia

Emma @ 13:11, 14.12.2019

IP: 5.173...156

Panie Wójcie, proszę przestać biegać do powiatu i oczerniać kolegę z rady. Wstyd. Manipuluje Pan faktami i szuka współczucie choć jeszcze w kampanii działał Pan przeciw bezparyyjnemu powiatowi na rzecz ojca z PSLu. Chciał Pan nawet wystawić radnego w Dzbeninie żeby głosy zabrał Panu Parzychowskiemu. Proszę się uderzyć w pierś i spojrzeć w lustro. A kadencje wcześniej PSL chciał pozbawić starostów stanowisk, takie niektórzy chore ambicje mieli. A dziś Pan biega i głupoty donosi. Jeszcze ma Pan za mało bałaganu wokół? To więcej zawsze być może.

Marcin @ 14:34, 14.12.2019

IP: 5.172...75

Co tak mało komentarzy? Piszemy, piszemy, nakręcamy się oczerniamy wszystkich w koło. Ten robił to, tamten tamto, poprzednich dwóch było niedobrych, obecny niedobry, następny jeszcze będzie gorszy. i tak w koło Macieju pod każdym artykułem. Obłuda obłudę goni. Zebrało się kilka osób co do żłoba się nie dostali i żal d-pę ściska. Piszemy, piszemy. i zaraz będzie "kiniu nie oczerniaj innych". Gdybym napisał coś na wójta to bym był dobry, jeśli piszę obiektywnie to zaraz będę kinią. Piszemy, piszemy co taka cisza.

Myślę @ 14:59, 14.12.2019

IP: 5.172...207

Przestraszył się ten nasz Kinia i szybciutko zamieścił nagranie z sesji.I jak wygląda teraz te jego tłumaczenie?,kogo robi w wała?Fałsz i obłuda!

Justyna @ 15:08, 14.12.2019

IP: 2a00:f41...973c

Z tym grzaniem i światłem to ściema z tego co wiem podlączono wszystkie świetlówki i podniesiono temperaturę grzania

Do wyzej @ 15:21, 14.12.2019

IP: 37.248...81

Kinia teraz to jak z krzyża zdjęty chodzi, żłobek miał być oddany do użytku a nie będzie.Dotacja koło nosa przejdzie i trzeba z gminnych dołożyć,a tu pustki w kasie. Tężni też nie widać a miała być.Na początku roku narobił medialnego szumu jakie to pozyskał dotacje na te inwestycje a tu Zong!Trzeba świecić oczami przed mieszkańcami .Ale kto dużo mówi ten mało robi.W tym przypadku sprawdziło się całkowicie!

Do Marcin @ 17:26, 14.12.2019

IP: 5.173...156

Jak się kilka osób nakręciło Kiniu to nie masz się o co martwić. Możesz dalaj odpierd....

Pytanie do redakcji @ 17:32, 14.12.2019

IP: 178.124...235

Chciałbym zapytać ile wzięła redakcja M.O za zablokowanie komentarzy przy artykule o Dorocznej Wigilii organizowanej przez jednego z ostrołęckich przedsiębiorców. Tyle razy ludzie proszą o blokowanie komentarzy przy okazji jakiś wypadków, tragedii itp. Niestety redakcja jest nieugięta. A tu raptem spotkanie kilkudziesięciu ludzi, osób wielebnych itp.i redakcja nie jest ciekawa opinii mieszkańców??? Dziwna to sprawa. Powiem tyle, panie W.piękna uroczystość, ale datami Pan sobie nieba nie wykupi. Przy okazji takiej uroczystość warto trochę pomyśleć o bliźnim, o pracownikach i o naprawdę potrzebujących. Również naszych wielebnych zachęcam do podobnej refleksji. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

ONA @ 18:29, 14.12.2019

IP: 37.47...97

Ludzie czepiacie się Pana wójta ten otwiera nowe inwestycje gmina coraz piękniejsza jest społeczność może porozmawiać wchodząc do urzędu czuje atmosferę rodzinną super zmiany wójt dla ludzi miły wysłucha porozmawia pomoże miałam okazję przekonać się o tym takiego wlodarza to nie było i nie będzie długo ach żeby był wolny...........

stanisław @ 19:19, 14.12.2019

IP: 194.50...90

Popieram wyżej komentarz jeszcze takiego wójta gmina Rzekuń nie miała , tylko małej grupce co myśleli że młody, i będą mieli wpływ i dobre posadki. NIe mogą się pogodzić z tym- że nie da się sobą kierować

Do wyżej @ 19:39, 14.12.2019

IP: 37.248...81

Też tak myślę,takiego nie!.Strach myśleć że to jeszcze cztery lata.Liczy się tylko program rodzina na swoim + redaktorki.Wszyscy po duchu wypłaty,to i podatki chciał podnieść bo już nie starcza.

do ONA @ 19:43, 14.12.2019

IP: 2a01:110f...1b14

Ty nie kpij sobie z tego maczo bo jeszcze on gotów uwierzyć. Wygląda na to że masz silnie rozwinięty instynkt macierzyńsko - opiekuńczy co byś chciała sie taką sierotką opiekować bo na wzajemność liczyc nie możesz

No fakt w gminie atmosfera rodzinna:) Zwłaszcza ja k razem zasiadą z ciotką i wujem i innymi zausznikowcami. Redaktorki jeszcze. ta z zogu ale one to już osągneły co chciały KAS KASA po dychu i mają gdzieś

Tak źle to jeszcze nie było! To prawda!

do ONA @ 19:48, 14.12.2019

IP: 37.47...115

W jednym się muszę zgodzić "atmosfera rodzinna" 😃😃😃

Justyna @ 19:53, 14.12.2019

IP: 2a00:f41...973c

Przecież każdy może przyjść na sesię zadawać pytania .Do roboty narodzie przyjść na obrady co odwagi brak czy argumentów. Jakich to dzielnych pisarzy mamy

Dyzia @ 20:01, 14.12.2019

IP: 176.109...192

Ewka, pierogi lepić, nie chrzań głupot, bo to skamlenie o Staśka świadczy o tym ,żeś chorągiewka jakich mało...a uważasz się za taką charakterną....nie daje sobie włodarz wodzić tobie za nos, to się czepiasz go jak pijany płota i innych też w to wciągasz, choć pisanie nie jest ich mocną stroną. Gorszego cym. bała jak twój ulubieniec to nie było nigdzie.

Do wyżej @ 20:19, 14.12.2019

IP: 37.248...81

Może byś Kinia wyjaśnił mieszkańcom co z tymi dotacjami o których tak szumie media pisały?To ile tych milionów pozyskales w tym roku .Jest już końcówka roku to możesz przedstawić bilans.No nie mówię o tej ptasiej tv co już cały powiat się z tego śmieje.Gdzie te miliony na tężnię, Żłobek.No gdzie!

V @ 20:48, 14.12.2019

IP: 2a01:110f...f1da

Celebryto. Nie broń się już. Najlepiej skorzystaj z rady która dawałeś poprzednikowi.
PODAJ SIĘ DO DYMISJI!
Tylko że ty honoru nie masz za grosz.
Wszyscy to już wiedzą. Twoje bezmyślne działania szkodzą gminie. Twoja mściwość szkodzi ludziom

Justyna @ 21:09, 14.12.2019

IP: 2a00:f41...973c

Panie wojcie w każdym stadzie są tacy którzy się spaskudzą proszę robić swoje i mieć w nosie kanapową egzotyczną koalicję powodzenia

Pyy @ 21:15, 14.12.2019

IP: 5.173...247

Justyna?
Którą redachtorką jesteś?
Ta z Dzbenina czy z ZOG?a moze starzejąca się zausznica co to już łata świetności za sobą w której to kinia sobie upodobał.

A może ty na podwyżkę liczysz?
Już za mało po duchu?

Justyna @ 21:23, 14.12.2019

IP: 2a00:f41...973c

Czarnowiec 35 lat 58 kg 168 pracuje w Ostrołęce zarabiam B.dobrze iloraz sprawdzony 147 jak na prawnika przystało

Do wyżej @ 21:43, 14.12.2019

IP: 5.173...247

Narobiło się prawników i tych pseudo zwłaszcza.
Kasta się wspiera? Wstydu nie masz!
Posłuchaj co o was ludzie mówią i w TVP

To trzeba być pysznym niemota co by się afiszować.
Ale z ciebie taki prawnik jak i z kini. A ze mnie kardynal

Justyna @ 22:08, 14.12.2019

IP: 2a00:f41...973c

Jestem w samolocie podyskutujemy jak wroce

do Justyna @ 22:11, 14.12.2019

IP: 37.248...222

Spadną klapki z oczu niedługo. Poprzednikiem też się zachwycali pierwsze 4 lata gdy wszystko co niewygodne było zamiatane pod dywan. Pozdrawiam i życzę miłej nocy😉

do JUSTYNA @ 22:15, 14.12.2019

IP: 5.172...121

MOZE JESTES NA SAMOLOCIE/

Do celebryty @ 23:26, 14.12.2019

IP: 94.254...8

Dyzio czyli Kiniu.
Odpierd....Ty się od naszej koleżanki.

Do Stanisław @ 01:00, 15.12.2019

IP: 94.254...8

Daje sobą sterować, niewłaściwym ludziom, i sam zobaczysz za chwilę jak daleko zajdzie. Koledzy z Klubu okazali się zbędni, i to był gwóźdź do problemów które się dopiero zaczną. Intuicja jeszcze mnie nigdy nie zawiodła 😕

Dyzio czyli Kiniu @ 01:11, 15.12.2019

IP: 178.213...233

Czy Tu już zmysły człowieku postradałeś? A może to szefowa gangu? Czy Tobie się wydaje że wszystkimi dorosłymi ludźmi można sterować jak ty swoimi radnymi? Zostaw w spokoju ludzi na punkcie których masz kompleksy. Są zrozumiałe. To się leczy. Być autorytetem chciałbyś? To podaj się do dymisji i zobacz kto Cię wtedy będzie słuchał. Zacznij coś dobrego sobą reprezentować. Chorągwie to Cię otoczyły. Nie wszyscy dadzą się przekupić choć próbowałeś jak się zaczął palić grunt. Trzeba być odpowiedzialnym za decyzje i nigdy nie odwracać się bez powodu od przyjaciół. Za dużą wiedzę posiadają. Odwrotu nie ma. Dla jednych wartościowy jest stołek i rezygnują z przyjaciółmi, dla innych od przyjaźni nie ma nic cenniejszego. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć 😉

Choragiew @ 01:20, 15.12.2019

IP: 5.173...194

Celebryta nazywa chorągwiami tych co przestali go popierać. Myślał że będzie pluł im w twarz a oni będą udawać że deszcz pada. Chorągiew to on sam. Na początku kadencji biegał za Godziną, prosił żeby go do komisji alkoholowej wsadził, donosił mu na innych radnych a gdy zobaczył że się tworzy większość w radzie od razu się od niego odsunął i zaczął lansować na wójta.

Ha ha @ 08:54, 15.12.2019

IP: 5.173...126

Rzekuń to jak Rosja. To stan umysłu.

Mieli wójta co robił inwestycję za inwestycją
Miał pojęcie o gminie i jej rozwoju
To wybrali kinie celebryte. Wmówili ludziom że będzie lepiej. A im chodziło i władze.Niby koledzy.
Dziś kolegów kinia wykuwał a oni obrażeni
Kolegom zależało na własnych interesach a nie na gminie. Podobnie zresztą jak kini.
Poprzednik nie pozwolił na prywatę tylko kierował się dobrem gminy i mieszkańców to wmówili że zły

Stan umysłu!

do Dyzio @ 09:31, 15.12.2019

IP: 5.172...129

Celebryto,zegar juz ruszyl,twoje dni w urzedzie sa policzone. :

Johny402 @ 13:19, 15.12.2019

IP: 178.42...183

Sala obrad to miejsce publiczne, co oznacza, że każdy na niej przebywający godzi się na upublicznienie swojego wizerunku.
Wielka ściema pana wójta.
A szkoda, bo zapowiadał się dobrze...
Nabiera nawyków jakimi charakteryzują się "starzy" :(

Ci @ 14:14, 15.12.2019

IP: 5.173...182

Do wyżej
Dałeś się nabrać na fałszywe uśmieszki.
NIGDY NIE ZAPOWIADAŁ SIĘ DOBRZE!
Ktoś kto oczernia innych nie może zapowiadać się dobrze

Wójt gminy Rzekuń @ 16:34, 15.12.2019

IP: 83.6...143

Na żywo nie będzie!!! Chyba że po mojej kadencji!!! Jasne ?

do wyżej @ 17:47, 15.12.2019

IP: 37.248...97

O proszę wojt przemówił?

No proszę @ 20:41, 15.12.2019

IP: 94.254...190

To Ewa sama piszesz i sobie odpowiadasz? Niedługo sama do siebie będziesz mówiła. Wójt porządny człowiek w przeciwieństwie do ciebie

Do wyżej @ 21:33, 15.12.2019

IP: 5.173...215

Dobrze że Ci kiniu poprzednik internet założył to masz kilka IP. Znamy wszystkie trzy. A w gminie się chwalisz że i z żony smarujesz.

Ps.Ewa nie może pisać, lepi pierogi. Może ktoś z jej gangu 😂😂😂😂

A porządny że ho ho @ 21:35, 15.12.2019

IP: 178.213...233

Tak jest porządny, porządnie łże jak pies. Pozdr...

Do no prosze @ 21:59, 15.12.2019

IP: 5.172...129

Zebys nie musial polykac jezyka.Pozadny,okaze sie.

mysle @ 22:41, 15.12.2019

IP: 37.248...189

kinia ,a moze ty wez zacznij pierogi lepic ,jakis fach zdobedziesz.Bo co bedziesz robil jak cie wyleja /

Ewa @ 23:34, 15.12.2019

IP: 94.254...190

Ty jesteś chora. Kiedyś do ciebie wszystko wróci

mieszkaniec gminy @ 14:26, 16.12.2019

IP: 31.41...214

a to dziwne pisaliscie że caly czas się lansujie a sesji rady niechce pokazywac to Kulik pokazujie wszystkie sesjie rady czego się boi Bartosz Podolak wójt ty masz robic to czego ludzie chcą a nie pisac jakes paragrafy że nie mozna w Ostrołece można to i w Rzekuniu można

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter