czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Ostrołęccy strażacy z sukcesem. Zajęli trzecie miejsce w zawodach w Wieliczce (zdjęcia)

Mundurowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Ostrołęki wzięli udział w XI Barbórkowym Turnieju Strażaków w Kopalni Soli w Wieliczce. Zawodnicy jak co roku w trzyosobowych zespołach (w pełnym uzbrojeniu) mieli za zadanie pokonać 110 metrów różnicy wysokości w obrębie szybu Daniłowicza.

Do pokonania było 90 podestów oraz 650 schodów. W kategorii open ze wszystkich startujących 97 drużyn zawodnicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Ostrołęki zajęli bardzo wysokie, trzecie miejsce z czasem 4 minut i 50 sekund. Drużynę tworzyli Michał Białczak, Rafał Golan, Krystian Golon.

ReklamaW zmaganiach wzięła udział również druga ostrołęcka drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w składzie Krzysztof Dębowski, Tomasz Abramczyk, Karol Kraśniewski. Zawodnicy zajęli ósme miejsce z czasem 5 minut i 5 sekund.

- Biorąc pod uwagę międzynarodową obsadę i prawie sto startujących drużyn, ostrołęccy strażacy osiągnęli bardzo dobre wyniki, za co należą się wielkie gratulacje - podkreślił mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży pożarnej w Ostrołęce.

Zawody odbyły się w sobotę 14 grudnia. Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku KM PSP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 2138 komentarze: -
15:35, 17.12.2019r. Drukuj