wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Cóż to za zwierz? Wyjechali do kociewskiej Toskanii, aby poznawać onoterapię i lokalne przysmaki (zdjęcia)

Forum Inicjatyw Społecznych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, przy wsparciu Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, zorganizowało kolejny wyjazd studyjny. Tym razem obranym kierunkiem była Toskania - oczywiście ta w Polsce czyli Fundacja Toskania Kociewska Poland.

Toskania Kociewska to gospodarstwo ekologiczne i opiekuńcze prowadzone przez fundację w Bochlinie - kociewskiej wsi położonej w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Nowe.

Reklama To malownicze miejsce, w którym promowany jest zdrowy i zgodny z naturą styl życia. Gospodarstwo ekologiczne położone jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolnej Wisły i otoczone jest lasem, wzniesieniami i polami. Honorowymi mieszkańcami gospodarstwa są zwierzęta - osły, świnki wietnamskie, kury, gęsi syberyjskie i konie.

- Super pomysł na życie, z ziemi włoskiej do polskiej, przenieśli Sara i Arkadiusz Pstrong. Agroturystyka, warsztaty i zajęcia tematyczne dla dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim onoterapia, która jest podstawą ich działania. Onoterapia jest jedną z technik wchodzących w skład animaloterapii. Zwierzęciem towarzyszącym człowiekowi w onoterapii jest osioł - relacjonują wycieczkowicze.

Reklama Uczestnicy wyjazdu zostali powitani chlebem oraz ciepłą zupą pomidorową. W czasie pobytu gospodarze przedstawili ofertę programową miejsca, to m.in. prezentacja Fundacji i Gospodarstwa Opiekuńczego Toskania Kociewska, spotkanie ze zwierzętami, innowacyjne rozwijanie usług edukacyjno-turystycznych i opiekuńczych na obszarach wiejskich, założenia i prowadzenie gospodarstwa opiekuńczego na przykładzie wypracowanych praktyk, kreowanie usług edukacyjno-turystycznych oraz warsztaty kulinarno-integracyjne pt. Pizza danza, czyli roztańczona pizza.

Wyjazd można zaliczyć do udanych. Włoskie klimaty w połączeniu z polską gościnnością nie zawiodły. To kolejne doświadczenia oraz inspiracje dla działaczy z naszego regionu.

Zobacz zdjęcia:
Wyjazd studyjny do Fundacji Toskania Kociewska Poland

Więcej zdjęć: Wyjazd studyjny do Fundacji Toskania Kociewska Poland

Zdjęcie: Projekt Radomir

Wyświetleń: 828 komentarze: 0
20.12.2019, 08:34r. Drukuj
Powrót