wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Od harcerzy odbierzesz Betlejemskie Światło Pokoju. Wystarczy przyjść w najbliższą sobotę na miejską wigilię

Podczas wigilii miejskiej, która odbędzie się 21 grudnia br. przy scenie obok DH "Kupiec", harcerze będą dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju. Każdy mieszkaniec może przyjść i wziąć betlejemski płomień do swojego domu, aby w rodzinnym gronie przeżywać święta oraz narodzenie Zbawiciela.

Aby odebrać światło należy zabrać ze sobą lampion lub znicz.

Reklama - Betlejemskie Światło Pokoju rozświetla Polskę dzięki zuchom, harcerzom i instruktorom Związku Harcerstwa Polskiego i innym organizacjom harcerskim. Płomień z Betlejem dotarł do Ostrołęki 15 grudnia br., gdy został odebrany w Płocku podczas "Betlejemskiego Zlotu Chorągwi Mazowieckiej ZHP" - czytamy na stronie miejskiego ratusza.

Od początku tygodnia ogień wędruje po naszym mieście, trafił już do Urzędu Miasta w Ostrołęce, w tym do prezydenta Łukasza Kulika i przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego, a także do licznych instytucji, w tym także do redakcji "Mojej Ostrołęki".

Harcerze chcą podzielić się tym szczególnym światłem ze wszystkimi mieszkańcami naszego miasta, dlatego będą na was czekać podczas miejskiej wigilii.

Miejska wigilia rozpocznie się o godz. 15.00 w najbliższą sobotę 21 grudnia br. na placu przy scenie, obok DH "Kupiec".

Wyświetleń: 1444 komentarze: 0
20.12.2019, 12:56r. Drukuj
Powrót