środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

"Wybieram wybory". Ruszył ogólnopolski konkurs wiedzy o prawie wyborczym

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze organizuje IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem: "Wybieram Wybory". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Na najlepszych czekają dyplomy i nagrody finansowe.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Reklama Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły lub osoby przez niego upoważnionej przesyłając skany dokumentów do 10 stycznia 2020 roku na adres właściwej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

25 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap konkursu - test wyboru, składający się z 25 pytań (trzy propozycje odpowiedzi). Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego. Czas trwania etapu szkolnego wynosi 40 minut.

Reklama 13 marca 2020 roku na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zostanie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Najlepsi wystartują w etapie ogólnopolskim. Na laureatów czekać będą dyplomy oraz nagrody finansowe - za pierwsze miejsce - 1200 zł, za drugie - 800 zł, a za trzecie - 600 zł. Nagrody otrzymają też opiekunowie uczniów.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wyświetleń: 356 komentarze: 0
21.12.2019, 10:28r. Drukuj
Powrót