wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Myśląc o świętach nie zapomnij o bezpieczeństwie. Skorzystaj z rad przygotowanych przez policjantów

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia policja apeluje do mieszkańców o zachowanie w tym okresie szczególnej ostrożności. Przedświąteczna gorączka sprawia, że jesteśmy zabiegani i nieuważni, przez co nasz dobytek może łatwo paść łupem włamywaczy i kieszonkowców.

Aby okres przedświąteczny był czasem radosnego oczekiwania, a nie czasem spędzonym na policyjnym komisariacie należy pamiętać o kilku złotych zasadach bezpieczeństwa przygotowanych przez funkcjonariuszy.

Reklama - Pamiętajmy więc o zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Nawet, gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. Nie zapominajmy o załączeniu dodatkowych zabezpieczeń (np. alarmu). W okresie bezpośrednio poprzedzającym święta dojazd do sklepu, zrobienie nawet małych zakupów i powrót do domu, zajmie nam dużo więcej czasu niż zazwyczaj. Możemy także poprosić zaufanych sąsiadów, aby zwrócili uwagę na to, co dzieje się z naszym domem/mieszkaniem w czasie, gdy nas nie ma - informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Na sklepowych parkingach również obowiązują zasady bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.

- Parkując pojazdy nie pozostawiajmy w nich w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych. Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu auta. Gdy będziemy pakować do niego zakupy, torebkę połóżmy w bagażniku, nie zostawiajmy jej w wózku, gdyż zajęci pakowaniem możemy nawet nie zauważyć, gdy ktoś ją nam ukradnie - uczula ostrołęcka KMP.

Reklama Szczególną ostrożność powinniśmy zachować korzystając także z publicznego transportu.

- Zachowajmy również ostrożność podczas korzystania z transportu publicznego, w szczególności w pociągach, autobusach i tramwajach, a także na dworcach kolejowych, w portach lotniczych i na przystankach komunikacyjnych. Zaabsorbowani robieniem zakupów pamiętajmy o sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi, aby nie doszło do ich zaginięcia, o co nie jest trudno zwłaszcza w zatłoczonych centrach handlowych. Starajmy się unikać miejsc zatłoczonych i stale pilnujmy swojego bagażu. Nie pozostawiajmy go bez opieki, ani pod opieką przygodnie spotkanych osób - informuje KMP w Ostrołęce.

Jak co roku, w okresie przedświątecznym policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem. Pamiętajmy jednak, że w dużej mierze będzie ono zależało również od nas samych. Zadbajmy aby nadchodzące święta były spokojne i bezpieczne.

Wyświetleń: 643 komentarze: 1
23.12.2019, 09:26r. Drukuj
Powrót


.. @ 12:44, 23.12.2019

IP: 5.173...57

Ta milicja to taka sama jak te sądy.