sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ptasi bar na żywo. Zobacz transmisję prosto z karmnika przy Warszawskiej (wideo)

Państwo Nakielscy z Olszewa-Borek prowadzą ptasią telewizję. Latem oko kamery podgląda bocianią rodzinę, która zamieszkuje w gnieździe zlokalizowanym na ich posesji. Zimą transmisja na żywo przenosi się do karmnika, który nazwano "Bar u Elemelka i Sikorki". Czasami bywa tam naprawdę tłoczno.

Dla wszystkich miłośników ptaków oraz ornitologów-amatorów to prawdziwa gratka. Piękny, dwupoziomowy karmnik może pomieścić wielu gości.

Reklama W ptasiej jadłodajni bywa gwarno i kolorowo. Każdy jest tu zajęty jedzeniem, ale bywają też wszczynane kłótnie i burdy przez co bardziej nerwowych gości. Nasion wystarcza jednak dla wszystkich, bo gospodarze systematycznie dbają o dostarczanie zapasów.

Oczywiście najczęstszymi gośćmi są sikory - bogatki czy modraszki oraz stada wróbli czy mazurków. Jesienią ptaki jeszcze dobrze radzą sobie samodzielnie przy wynajdywaniu pożywienia, ale gdy przyjdą pierwsze śniegi, na darmowy poczęstunek zgłosi się zapewne znacznie więcej chętnych.

Chociaż w nazwie karmnika są tylko sikorka i Elemelek - czyli jeden z najsłynniejszych bajkowych wróbelków, to w domku widywane są też inne ptaki np. sójki, kawki czy gołębie. Osoby wytrwałe, które będą śledziły transmisję cyklicznie, mogą podejrzeć wyjątkowe okazy ptaków, których nie widujemy na co dzień. Takie podglądanie ptaków na żywo to ciekawe zajęcie, aby się odprężyć, a może nawet rozpocząć przygodę z ornitologią.

Transmisję na żywo możesz oglądać codziennie na kanale YouTube - Ptasie Zacisze.

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 1065 komentarze: 1
25.12.2019, 09:38r. Drukuj
Powrót


Oki @ 14:31, 26.12.2019

IP: 5.173...144

Ojej ile tam ptaszków różnych, całe stada a jaki ogromny karmik

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter