poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Benefis i wernisaż wystawy prac Zenona Kowalczyka. Artysta będzie świętował 60 urodziny

Fundacja Kulturalne Kurpie oraz Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zapraszają na benefis i wernisaż wystawy prac Zenona Kowalczyka, z okazji jego 60 urodzin. Artysta plastyk oraz kierownik Galerii Ostrołęka ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, wyróżnień i laurów.

Zenon Kowalczyk urodził się 6 stycznia 1960 roku w Myszyńcu. W 1983 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki, którą ukończył, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Hołdanowicza.

Reklama Jako student współpracował z redakcją graficzną miesięcznika "Polish Engineering", wydawanego przez AGPOL. W 1982 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za szczególne osiągnięcia na studiach. W 1983 roku rozpoczął pracę w Ostrołęce, jako kierownik pracowni plastycznej w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. W 1984 roku został wyróżniony dwuletnim stypendium artystycznym Ministra Kultury i Sztuki.

Jest autorem wielu logotypów i znaków firmowych, znaków graficznych, druków informacyjnych i reklamowych, plakatów oraz scenografii do takich imprez, jak: Miodobranie Kurpiowskie, Dni Folkloru Kurpiowskiego i Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową. Współpracował z Klubem Literackim Narew, projektując kilkanaście okładek do tomików poezji. Zaprojektował też winietę pisma literackiego "Pracownia". Był współzałożycielem miejskiej galerii sztuki współczesnej - Galerii Ostrołęka, którą prowadzi od 2008 r.

Reklama Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych z zakresu malarstwa, rysunku, projektowania graficznego i fotografii, uczestniczył też w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. w Japonii, Turcji, Rosji, Niemczech i na Litwie. Od 1987 roku jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Projektantów, a od 1999 - Związku Polskich Artystów Plastyków.

Benefis odbędzie się w niedzielę 5 stycznia 2020 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Myszyńcu. Początek o godz. 17.00.

Wyświetleń: 1337 komentarze: 0
28.12.2019, 08:57r. Drukuj
Powrót