środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

W listopadzie: kłopoty proboszcza z Kadzidła, zuchwałe włamanie do domu na osiedlu Stacja, nowy przedmiot w szkole i wąż w bloku przy ul. 11 Listopada (podsumowanie roku)

W listopadzie mieszkańcy Ostrołęki i powiatu żyli konfliktem, jaki rozgorzał pomiędzy Ryszardem Kłosińskim - proboszczem parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle, a parafianami. Poczytne okazały się zuchwałe włamanie do domu w Ostrołęce oraz wiadomość o wężu w bloku przy ul. 11 Listopada.

W pierwszych tygodniach listopada informowaliśmy o konflikcie pomiędzy wiernymi, a Ryszardem Kłosińskim proboszczem parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle. Parafianie zarzucali duchownemu bezpodstawne zwolnienie z pracy kościelnego oraz złe zarządzanie parafialnym budżetem. Wierni posądzali proboszcza no oszustwa finansowe i chowanie pieniędzy "do skarpety". Parafianie twierdzili, że ofiary pieniężne proboszcz celowo zaniża i w specjalnym notatniku wpisuje kwoty nawet 10-krotnie niższe od tych, które faktycznie otrzymał od wiernych.

Reklama - Powiedziałem księdzu w kurii, żeby zajrzał do notatników ks. proboszcza i sprawdził jakie kwoty na ofiary wpisuje w nie ks. Kłosiński, a jakie naprawdę otrzymuje - relacjonował parafianin.

Ostatecznie siedmioosobowa grupa z kadzidlańskiej parafii wybrała się do siedziby łomżyńskiej kurii, by złożyć w biurze podawczym pismo o odwołanie proboszcza. Pod dokumentem podsiało się 471 osób.

W pierwszych dniach listopada trzech zamaskowanych włamywaczy okradło dom na osiedlu Stacja. Do wnętrza domu dostają się przez taras. Wyłamanie drzwi balkonowych zajmuje im niespełna 30 sekund.  Całe zdarzenie zarejestrowała zamontowana na tarasie kamera. Nagranie przekazał nam czytelnik, który zna właściciela domu, w którym doszło do włamania.

Temat włamania na osiedlu Stacja pojawił się w głównym wydaniu "Wydarzeń" na antenie Polsatu. Stacja wyemitowała nagranie z włamania.

Reklama - Okradziony dopiero co wrócił z Ameryki. W Ostrołęce są przekonani, że złodzieje musieli o tym wiedzieć, że to miejscowi. Wszystko działo się późnym popołudniem, gdy właściciel domu dosłownie na chwilę wyskoczył do sklepu. Zginęły pieniądze i biżuteria - donosili reporterzy Polsat News.

W krótkim reportażu przytoczono serię włamań w podwarszawskim Klaudynie, gdzie w ciągu miesiąca trzech sprawców okradło ponad 40 domów. Nie wiadomo czy na os. Stacja dom okradli ci sami przestępcy.

Ogromne zainteresowanie internautów wzbudziła informacja o pojawieniu się w jednej z ostrołęckich podstawówek nowego przedmiotu szkolnego - udział we mszy świętej.O nietypowym przedmiocie poinformował nas zaniepokojony rodzic, który przesłał do naszej redakcji screen ekranu, który przedstawiał fragment dziennika elektronicznego "Vulcan". Na zdjęciu obok typowych przedmiotów szkolnych znalazł się odrębny przedmiot o nazwie "religia - uczestnictwo we mszy świętej". 

Wyjaśnień w tej sprawie udzielił nam Piotr Potulski, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki.

Reklama - Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U.2019.639) nie ma przedmiotu "religia-uczestnictwo we mszy świętej”, jest natomiast religia/etyka. Nie może być więc sprawdzane i oceniane uczestnictwo w praktykach religijnych - poinformował Piotr Potulski z Urzędu Miasta w Ostrołęce.

W listopadzie mieszkańcami Ostrołęki wstrząsnęła wiadomość o wężu, który widziany był w wieżowcu przy ulicy 11 Listopada w Ostrołęce. O nieproszonym gościu można było dowiedzieć się z informacji umieszczonej na klatkach schodowych.

- Administracja Osiedla nr 1 OSM informuje, że dnia 13 listopada br. w korytarzach piwnicznych Państwa budynku zauważono znacznych rozmiarów węża. Wezwanym służbom nie udało się schwytać gada. Istnieje ryzyko, że przebywa nadal w piwnicach i przemieszcza się pomiędzy indywidualnymi komórkami. Prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności podczas przebywania w piwnicach, a w przypadku zauważenia gada, należy niezwłocznie powiadomić służby mundurowe pod numerem 112 lub 998 (straż pożarna) - informowała Administracja Osiedla nr 1 OSM.

Reklama Na szczęście po paru dniach wąż został schwytany w asyście straży pożarnej i weterynarza. Na gada, który okazał się wężem zbożowym o długości 1,5 metra, natrafiła osoba postronna.

W drugiej połowie listopada pisaliśmy o pojawieniu się kamer na nowo zamontowanej sygnalizacji świetlnej w Ostrołęce. Kamery zainstalowano na najbardziej ruchliwych trasach m.in. na skrzyżowaniach ulic Bogusławskiego i Piłsudskiego, Bogusławskiego i 11 Listopada, Kopernika i Prądzyńskiego, Kopernika i Fieldorfa "Nila" oraz Sienkiewicza, Kilińskiego i Goworowskiej.

- Te kamery są zamontowane w ramach ITS czyli inteligentnego systemu transportowego. Będą obsługiwane przez Centrum Sterowania Ruchem w budynku Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce - poinformował Piotr Potulski, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Więcej:

- Chcieli wywieźć proboszcza na taczce. Pikieta parafian w Kadzidle

- Czy ksiądz jest chciwy i chowa pieniądze do skarpety. O proboszczu z Kadzidła wciąż głośno. Parafianie nie odpuszczają (zdjęcia)

- Zamaskowani włamywacze okradli dom w Ostrołęce. Kamera nagrała jak wyłamują drzwi i wchodzą przez taras (wideo)

- "Okradziony dopiero co wrócił z Ameryki. W Ostrołęce są przekonani że złodzieje musieli o tym wiedzieć". Polsat News o włamaniu na os. Stacja (wideo)

- Nowy przedmiot w szkole. Uczestnictwo we mszy świętej

- Piwnice wieżowca zwiedza duży wąż. "Służbom nie udało się go schwytać" (aktualizacja)

- Mieszkańcy wieżowca przy ulicy 11 Listopada mogą spać spokojnie. Wąż został schwytany (zdjęcia)

- Nowe kamery na sygnalizacji świetlnej w Ostrołęce. Kogo śledzą i kto je nadzoruje? (zdjęcia)

Wyświetleń: 3298 komentarze: 0
29.12.2019, 09:33r. Drukuj
Powrót