sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Uważajmy na wychłodzenie organizmu podczas powrotu z zabawy sylwestrowej

Wracając z suto zakrapianej imprezy sylwestrowej zapewnijmy sobie wcześniej bezpieczny z niej powrót. Osoby będące pod wpływem alkoholu są najbardziej narażone na wychłodzenie, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur. Nie ignorujmy zimowej aury.

Widząc znajomych czy członków rodziny pod wpływem alkoholu dopilnujmy by wrócili do domu bezpiecznie. Krótka drzemka na ławce, pod balkonem lub w parku może mieć tragiczne konsekwencje.

Reklama Dobra zabawa, alkohol i nieodpowiedzialne zachowanie niemal zawsze równa się nieszczęście. Planując sylwestrową noc nie zapomnijmy o tym jak bezpiecznie z niego wrócić do domu. Wybierając się na bal sylwestrowy już wcześniej zadbajmy o bezpieczny z niego powrót. Nawet aura panująca obecnie jest dla osób, które dłuższy czas spędzą na zewnątrz dużym zagrożeniem.

- Często w sylwestrową noc możemy zaobserwować osoby, których wcześniej spożywane trunki w sposób nadmiernie rozgrzewają. Robią to do takiego stopnia, że obraz osób wracających z zabawy w samej koszuli czy marynarce przy temperaturze oscylującej w okolicy zaledwie kilku stopni  Celsjusza wcale nie jest obrazem odosobnionym. Zaśnięcie lub przebywanie przez dłuższy czas w takich warunkach  może okazać się tragiczne w skutkach. Widząc takie osoby reagujmy i powiadamiajmy o takich przypadkach odpowiednie służby - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Reklama Bądźmy odpowiedzialni. Wracając ze znajomymi, którzy przesadzili z  alkoholem sprawdźmy poprzez choćby zatelefonowanie do członków ich rodzin z pytaniem czy dotarł do domu. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu są grupą, która jest w sposób szczególny narażona na wychłodzenie organizmu, ponieważ  nie odczuwają oni w sposób prawidłowy ujemnych temperatur.

- Drzemka nad ranem w trakcie powrotu z sylwestrowej zabawy w przydomowym ogródku czy na ławce przed blokiem może być dla takich osób tragiczna w skutkach, dlatego apelujemy o powiadamianie każdorazowo odpowiednich służb w każdym, przypadku, kiedy będziemy świadkami tego rodzaju sytuacji. Zadbajmy również o bezpieczny powrót do domu naszych znajomych, bądź członków naszej rodziny, tak aby przywitanie Nowego Roku kojarzone było tylko z dobrą zabawą - dodaje rzecznik.

Wyświetleń: 558 komentarze: 2
31.12.2019, 10:33r. Drukuj
Powrót


Bbbbb @ 14:16, 31.12.2019

IP: 2a00:f41...219

Patrząc na niektórych jak wracają to różnie może być

Wędrowca hardkorowca @ 07:40, 01.01.2020

IP: 5.173...135

Wychłodzenie, oczywiście ważna sprawa trzeba się pilnować. Ale pragnę nadmienić również ważny problem: ODWÓDNIENIE (zazwyczaj) osób wracający pieszo, uważajcie, bo sklepy nie są dziś otwarte !! :o (stacje oazą)
Ludzie musicie uważać na siebie na każdym kroku , bo niema żartów. A jak złapie kac, a do domu daleko to łóżkiem staje się wszystko i stąd wtedy wychłodzenia .

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter