środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Powrót z zabawy sylwestrowej. Apel do rodziców i młodzieży

Wybierając się na bal sylwestrowy lub prywatkę wcześniej zorganizujmy sobie bezpieczny transport do domu. Takie postępowanie pozwoli nam spokojnie cieszyć się Nowym Rokiem w rodzinnym gronie, a nie w policyjnej celi, bądź w szpitalu. Zadbajmy o bezpieczny powrót dla nas i naszych bliskich.

Widząc osoby, które z noworocznej imprezy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu poinformujmy o tym policję. Takie zachowanie może uratować życie takiej nieodpowiedzialnej osobie oraz innym niewinnym użytkownikom dróg.

Reklama - Sylwester to czas, kiedy wszyscy chcą się świetnie bawić do białego rana, natomiast nikt nie chce być tej nocy kierowcą. Z oczywistych względów wolelibyśmy nie odmawiać sobie niektórych napojów. Jednak zabawa to jedno, a powrót z niej to drugie. Zanim wybierzemy się na imprezę już wcześniej pomyślmy nad zapewnieniem sobie z niej bezpiecznego powrotu. Umówmy wcześniej taksówkę, bądź zaufaną osobę, które być może ten Nowy Rok zostaje w domu i nie będzie spożywała alkoholu - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Nigdy nie wsiadajmy także do auta znajdując się pod wpływem alkoholu, bez względu na to jaka odległość mamy do pokonania. Nie liczmy na to, że jakoś się uda. Takie myślenie niejednokrotnie pokazało, niestety często w bardzo tragiczny sposób, że jest mylne. Policjanci będą przeprowadzać badania trzeźwości praktycznie podczas każdej kontroli drogowej.

- Zastanówmy się jak nasze życie będzie wyglądało jeśli spowodujemy pod wpływem alkoholu wypadek, w którym osoba zostanie ranna lub zginie, czy my i nasza rodzinna jesteśmy gotowi na to, że trafilibyśmy do np. do zakładu karnego, czy też zostaniemy bez prawa jazdy na długie lata? Pomyślmy o takich rzeczach wcześniej - mówi rzecznik.

Reklama Policjanci apelują do osób młodych i ich rodziców.

- Zanim wyjedziemy na dyskotekę ustalmy dokładnie osobę, która będzie kierowcą. Jeśli w trakcie zabawy zobaczymy, że ta osoba pije alkohol pod żadnym pozorem nie wsiadajmy z nią do auta. Skontaktujmy się  w takiej sytuacji z członkami naszej rodziny, bądź wezwijmy taksówkę. Być może stracimy gotówkę, ale ocalimy życie - mówi podkom. Żerański. - Rodziców prosimy o rozmowy ze swoimi dziećmi na powyższe tematy. Zapewnijmy dzieci, że zawsze w takich przypadkach mogą na nas liczyć, choćby poprzez  zatelefonowanie do nas bez obawy pretensji z naszej strony - dodaje.

Telefon nawet nad ranem otrzymany od naszego dorastającego syna czy córki informujący, żeby po nich przyjechać, bo osoba z  którą mieli wrócić do domu jest pod wpływem alkoholu jest oznaką z ich strony dużej odpowiedzialności i dojrzałości.

Wyświetleń: 2002 komentarze: 2
31.12.2019, 11:00r. Drukuj
Powrót


Bb @ 13:51, 31.12.2019

IP: 2a00:f41...219

bardzo dobrze że piszę o takich rzeczach bo w dzisiejszym świecie rodzice bez pojęcia nie potrafią wytłumaczyć swoim dzieciom podstawowych rzeczy. dziecko musi wiedzieć że zamiast wracać z pijanym kolegą zawsze może zadzwonić do rodzica.

wos @ 20:28, 31.12.2019

IP: 77.111...95

ja tam często widzę może nie młodzież ale ludzie nayebanych co lezą w rzygowinach gdzieś w krzakach koło chodnika, czasami w kwietnikach, i gdzie się taki nadaje do kierowania auta,. wysikać się nie potrafi tylko zerżnie się w gacie a czasami widac po plamach na spodniach to i chyba dwójeczka tak jest robiona.