niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Elementy odblaskowe ratują życie. Warto je nosić także w obszarze zabudowanym

Zgodnie z prawem odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich, tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. Policja apeluje o pozytywną edukację w rodzinach.

Ostatni wypadek śmiertelny, który miał miejsce podczas minionego weekendu jasno pokazuje konieczność używania odblasków.

Reklama W zimowych warunkach jesteśmy dla kierujących prawie niewidoczni. Drobny noworoczny prezent, którym może być kamizelka odblaskowa, czy opaska może uratować komuś życie.

- Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Według znowelizowanych przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Reklama Policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet gdy poruszają się w obszarze zabudowanym, mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski czy latarki.

- Nośmy odblaski, dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom. Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszego dziecka. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie. Nieposiadając  przy sobie elementu odblaskowego wykorzystajmy do tego celu np. latarkę, która jest wbudowana w większości obecnie używanych telefonów komórkowych - dodaje podkom. Żerański.

Wyświetleń: 680 komentarze: 1
01.01.2020, 04:04r. Drukuj
Powrót


z miasta do wioski @ 22:17, 03.01.2020

IP: 83.6...175

Ja mam takie zdanie wszyscy pieszy mieszkajacy we wsiach nosza odblaski, czasami jakies pijaczki sie trafiaja i tego nie maja. Czego ja tu chce w tej wypowiedzi, a no tego że w Ostrołęce jest za ciemno żeby chodzić w czarnych paltach, przejścia dla pieszych sa slabo oswietlone. Najlepiej oświetlona ulica w Ostrołęce to ulica Korczaka, oby cale miasto takie bylo