sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Konferencja przed Orszakiem Trzech Króli. Znamy już trasę, scenariusz i zasady bezpieczeństwa (zdjęcia, wideo)

W tym roku po raz siódmy ulicami Ostrołęki przemierzał będzie barwny korowód - to Orszak Trzech Króli, który przejdzie od parafii pw. Zbawiciela Świata do kościoła farnego, aby oddać pokłon narodzonemu Dzieciątku i Świętej Rodzinie. O szczegółach jasełek, podczas konferencji, mówili organizatorzy.

Hasło przewodnie tegorocznego orszaku to "Cuda, cuda ogłaszają".

Reklama Wydarzenie, które rokrocznie gromadzi setki mieszkańców miasta i powiatu, znów będzie scalać i integrować wspólnoty wiernych z naszego regionu, starszych i młodszych, dzieci, dorosłych i seniorów. Dla wszystkich wystarczy miejsca przy stajence, a każdy z uczestników będzie mógł zanieść przed oblicze nowonarodzonego Chrystusa swoje podziękowania, prośby i intencje.

Tegoroczna trasa orszaku ulegnie niewielkim zmianom

Podobnie jak w latach minionych, orszak wyruszy z parkingu przed kościołem pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, a wędrówkę swoją zakończy przy kościele farnym w Ostrołęce, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Dotychczas orszak kończono w hali im. Arkadiusza Gołasia, ale w tym roku koncepcję zmieniono. Chociaż komisja kultury wystąpiła do urzędu miasta o udostępnienia hali sportowej i otrzymała zgodę na nieodpłatny wynajem, to plany zmieniono. Dlaczego?

- Rok 2020 ogłoszony został przez Sejm RP rokiem Jana Pawła II. Przed kościołem farnym znajduje się piękny pomnik właśnie Jana Pawła II i aby uczcić setną rocznice urodzin papieża, tam postanowiliśmy zakończyć w tym roku orszak. Druga, ważna uroczystość, to rocznica Cudu nad Wisłą czyli obrona przed nawałą bolszewicką. Aby uczcić wszystkie te uroczystości, trasa tegorocznego orszaku będzie troszeczkę zmieniona - mówiła Bożena Struniawska, prezes ostrołęckiego stowarzyszenia Orszak Trzech Króli.

Reklama Orszakowi będą towarzyszyły konkursy oraz słodki poczęstunek

Podobnie jak w latach minionych, w czasie orszaku nie zabraknie konkursów. Pierwszym z nich będzie gra miejska, która zostanie rozegrana w niedzielę 5 stycznia br. Scenariusz gry plenerowej jest niezwykle ciekawy, dlatego warto zgłosić swój patrol i powalczyć o nagrodę, ale przede wszystkim wziąć udział w dobrej zabawie.

Drugi z konkursów to tradycyjny już konkurs fotograficzny, który towarzyszy ulicznym jasełkom. Każdy miłośnik fotografii, amator i profesjonalista, może wziąć udział w tym konkursie. Wystarczy uwiecznić piękne i niepowtarzalne kadry, a później przesłać swoje prace, wraz z karta zgłoszeniową, na adres: gokonkursyfot@wp.pl.

W tym roku nie będzie ciepłego poczęstunku, ale nie zabraknie szczodraków czyli specjalnie wypiekanych ciasteczek z bakaliami, wręczanych na Nowy Rok i święto Trzech Króli. W czasie przemarszu młodzież w strojach aniołów będzie też rozdawała jak co roku obrazki z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, częstowałam cukierkami  oraz zbierała pieniądze do puszek na misje święte między innymi Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.

O bezpieczeństwo zadbają służby mundurowe

Trasę orszaku zabezpieczą służby - policja i straż miejska, a także harcerze. Organizatorzy apelują jednak, aby każdy uczestnik zadbał indywidualnie o swoje bezpieczeństwo, a także zadbał o najmłodszych uczestników orszaku.

- To bardzo duże wydarzenie, organizowane po raz siódmy. mamy nadzieję, ze w tym roku pogoda dopisze i uczestników będzie bardzo dużo. Skrócony orszak daje nadzieję, że szybko, sprawnie i bezpiecznie pokonamy odcinek do kościoła farnego. Apeluję i proszę wszystkich uczestników, rodziców, dziadków, opiekunów do panowania nad porządkiem. Mamy wyznaczone pół jezdni, która będzie zabezpieczona sznurem. Zabezpieczać będą też dowódcy orszaku oraz służby mundurowe - mówił Jerzy Grabowski, odpowiedzialny za bezpieczeństwo jasełek.

Reklama Scenariusz i trasa Orszaku Trzech Króli 2020:

godz. 12.45:

Scena 1. Cuda, cuda ogłaszają!:

- parking przed kościołem pw. Zbawiciela Świata.

Scena 2. Gospoda:

- ul. Goworowska.

Scena 3. Cherubinki:

- ul. Goworowska, przed skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza.

Reklama Scena 4. Dwór Heroda:

- ul. Bogusławskiego, przed sklepem Biedronka.

Scena 5. Brama Niebiańska:

- ul. S. Staszica, pomnik Czwartaków (przy klasztorze).

Scena 6. Walka dobra ze złem:

- ul. Świętokrzyska.

Scena 7.  Stajenka - Narodzenie Zbawiciela - Pokłon Trzech Króli:

- parking za kościołem farnym, msza święta w kościele pw. nawiedzenia NMP (fara).

Konferencja odbyła się w piątek 3 stycznia br. w sali przy kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Orszak przejdzie ulicami miasta w poniedziałek 6 stycznia br.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja dotycząca Orszaku Trzech Króli

Więcej zdjęć: Konferencja dotycząca Orszaku Trzech Króli

Wyświetleń: 3325 komentarze: 5
03.01.2020, 14:20r. Drukuj
Powrót


Gość @ 12:08, 04.01.2020

IP: 2a01:110f...cdb7

A stragany z zabawkami, wata cukrowa i stoiska z ubraniami będą?

Eh @ 19:21, 04.01.2020

IP: 2001:67c...16

Jak przyjdziesz to nawet pajac będzie :)

aaa @ 16:00, 05.01.2020

IP: 5.184...74

Ale ććwwookkii to organizują smile

Dziwne @ 17:42, 05.01.2020

IP: 79.190...22

Trochę to dziwne, zakładać i prowadzić stowarzyszenie z okazji jednodniowej imprezy, chyba że prowadzi ono inną działalność, o której nikt nic nie wie.

Ów @ 21:27, 05.01.2020

IP: 176.109...22

ten orszak powinien zahaczyć o lokomotywę na PKP!

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter