poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu kwestowali na rzecz WOŚP. Nabywcę znalazła też ceramiczna skarbonka (zdjęcia)

Wychowankowie i pracownicy Zakładu Poprawczego w Laskowcu włączyli się się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To kolejna uda kwesta zorganizowana w Galerii Bursztynowej, na dzień przed ogólnopolskim finałem. Klienci galerii znów byli hojni i chętnie wrzucali datki do skarbonek.

Wychowankowie oraz opiekunowie z Zakładu Poprawczego w Laskowcu nie przyszli do galerii z pustymi rękami.

Reklama Poza zbiórką pieniędzy do puszek i rozdawaniem "wośpowych" serduszek", mieli też dla darczyńców wyjątkowe upominki. Wzorem lat minionych, na pasażu galerii usytuowano stoisko, na którym była cała masa prezentów dla tych, którzy nie szczędzili grosza wrzucając datek do skarbonki. Na nich czekały prezenty wykonane samodzielnie przez wychowanków, a także piękne aniołki z autografem Jurka Owsiaka i słodki poczęstunek.

Nowego właściciela znalazła także piękna, ceramiczna puszka, która była dziś dostępna na stoisku. Wiemy, że w ubiegłym roku skarbonka została zakupiona za 3 tys. zł! W tym roku nabywczyni oryginalnej puszki wrzuciła nie mniejszy zwitek pieniędzy i zaręczyła, że ofiarowała na pewno nie mniej funduszy, niż zaoferowano za podobną puszkę przed rokiem. 

Wychowawcy, pracownicy oraz podopieczni tej instytucji od lat włączają się w kolejne finały WOŚP. Ich działania stały się już tradycją ostrołęckich finałów. W minionych latach, gdy w Ostrołęce nie było sztabu, to właśnie oni dawali mieszkańcom możliwość grania z orkiestrą.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto WOŚP i zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundusze zasilą wspólną zbiórkę ostrołęckiego sztabu.

Kwesta wychowanków ZP z Laskowca odbyła się w sobotę 11 stycznia w Galerii Bursztynowej. 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia br.

Zobacz zdjęcia:
Zbiórka WOŚP w Galerii Bursztynowej wychowanków Zakładu Poprawczego w Laskowcu

Więcej zdjęć: Zbiórka WOŚP w Galerii Bursztynowej wychowanków Zakładu Poprawczego w Laskowcu

Wyświetleń: 2072 komentarze: 1
12.01.2020, 01:22r. Drukuj
Powrót


osadzony @ 11:23, 12.01.2020

IP: 2001:67c...244

z ZP do ZK krótka droga