poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tajemnice i legendy w biografii Kazimierza Pułaskiego w klubie "Przy Studziennej"

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki i Książki przygotowali kolejną porcję literackich doznań dla ostrołęczan w ramach spotkań w klubie "Przy Studziennej". Tym razem tematem spotkania będą tajemnice i legendy w biografii Kazimierza Pułaskiego.

Klub "Przy Studziennej" jest miejscem do którego zapraszane są zarówno znane literackie osobowości, jak i debiutanci sztuki pisarskiej. Podczas cyklicznych wydarzeń pasjonaci słowa pisanego spotykają się, aby wspólnie dyskutować. Przedmiotem nadchodzącego spotkania będzie tajemnice i legendy w biografii Kazimierza Pułaskiego. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Żebrowski.

ReklamaKazimierz Michał Władysław Wiktor Pułaski herbu Ślepowron urodził się 4 marca 1745  w Warszawie, zm. 11 października 1779 pod Savannah. To bohater walk o wolność dwóch narodów, polskiego i amerykańskiego,  jeden z dowódców i marszałek konfederacji barskiej, generał i bohater wojny o niepodległość USA, wolnomularz. Nazywany "ojcem amerykańskiej kawalerii". W 2009 roku amerykański kongres przyznał mu honorowe obywatelstwo USA.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 stycznia o godz.18.00 w klubie "Przy Studziennej".

Odsłon: 432 komentarze: 0
10:07, 12.01.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter