środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami, także w Ostrołęce. Trwają zapisy

Koduj z Gigantami to już szósta edycja bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Zajęcia zapanowano w 58 miastach w Polsce. Mogą w nich wziąć udział uczniowie w wieku 7-18 lat. Trwają zapisy.

Wydarzenie Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty mające na celu promowanie idei programowania wśród dzieci, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami, a w przypadku starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.  

Reklama Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast - C# i Visual Studio. Zajęcia będą odbywać się w blokach 1- lub 1,5-godzinnych w grupach do 12 osób.

Dynamiczny rozwój technologii, powszechna dostępność urządzeń mobilnych, szybsza komunikacja i przepływ informacji - wszystko to, co dzieje się obecnie wokół nas sprawia, że przybywa coraz więcej zawodów związanych z IT. Jeszcze dekadę temu niewiele osób by pomyślało, jak szeroką drogę rozwoju może oferować programowanie, projektowanie aplikacji czy kreowanie wizerunku internetowego. Tymczasem grono specjalistów w tym zakresie wciąż rośnie, co nieprzerwanie generuje powstawanie nowych zawodów - zawodów przyszłości.

- Obecne pokolenie dzieci i młodzieży dorasta w nietypowych czasach - z jednej strony uczą się dokładnie tego, czego uczyli się obecni 20-30 latkowie w ich wieku, z drugiej zaś mogą już korzystać z wynikających z postępu technologicznego ułatwień, pozwalających w lepszy sposób przyswajać wiedzę. A gdyby mogli już teraz zacząć uczyć się właśnie tego, co pozwoli im kreować w przyszłości rozwój technologiczny? W tym wypadku połączenie zabawy i nauki wydaje się być idealnym przepisem na sukces, dzięki czemu już od najmłodszych lat dzieci mogłyby wykorzystywać naturalny potencjał i ciekawość świata do nauki programowania i doskonalenia umiejętności cyfrowych - podkreślają organizatorzy.

Reklama Nauka programowania to nie tylko dodatkowa umiejętność, którą można rozwijać tak samo, jak inne zainteresowania takie jak sport czy sztuka. Jak potwierdzają założyciele szkoły Giganci Programowania, programowanie to przede wszystkim stymulacja rozwoju logicznego myślenia oraz możliwość wyrażania i pobudzenia kreatywności. Jak dużym zainteresowaniem i sympatią już teraz cieszą się zajęcia tego typu potwierdzają statystyki szkoły - Giganci Programowania do tej pory zdołali przeszkolić ponad 7 tysięcy uczniów w wieku od 7 do 19 roku życia. Nowe kursy startują co semestr, a uczeń zapisując się na zajęcia na poziomie początkującym, ma przed sobą całą ścieżkę edukacyjną, którą może kontynuować nawet do czasu podjęcia studiów.

- Dynamiczny rozwój szkoły pozwolił na otwarcie placówek w 27 miastach w całej Polsce, a także organizację wyjazdów zimowych i letnich łączących programowanie z zabawą i aktywnym wypoczynkiem. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy akurat takie zainteresowania wykaże nasza pociecha - warto skorzystać z oferty wydarzeń promocyjnych, na których jednorazowo można się sprawdzić i spróbować swoich sił w programowaniu. Idealną możliwością są tutaj bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami, przeznaczone dla każdego ucznia od 7 roku życia - zaznaczają organizatorzy.

Wydarzenie objęte jest patronatem ministra edukacji narodowej oraz ministerstwa cyfryzacji.

Reklama Szkoła zaprasza do współpracy wszystkich uczniów z klas 1-3, 4-6, 7, 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Przewidzianych jest ponad 4,5 tysiąca miejsc dla uczestników warsztatów w terminie18 stycznia-16 lutego br. na terenie całej Polski. Zajęcia zorganizowane będą również w Ostrołęce.

Wydarzenie w naszym mieście odbędzie się 1 i 2 lutego przy ulicy Głowackiego 33 w Ostrołęce. Zainteresowane osoby mogą zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej Giganci Programowania w zakładce Koduj z Gigantami.

Wyświetleń: 1700 komentarze: 0
13.01.2020, 14:10r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter