niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Powiat ostrołęcki grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pięć sztabów zebrało ponad 77 tys. zł! (zdjęcia)

Jak co roku podsumowujemy zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do akcji oficjalnie przyłączyło się pięć sztabów zarejestrowanych w Myszyńcu, Kadzidle, Baranowie, Goworowie oraz Zawadach, ale do puszek datki wrzucali także mieszkańcy innych miejscowości.

Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego uzbierali łącznie ponad 77 tys. zł.

Reklama Każdy finał to nie tylko kwesta do puszek, ale też wspólna radość, zabawa i chęć integrowania się w imię wyższej idei. Celem było w tym roku zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sprzęty, które już niebawem pojawią się w szpitalach w całej Polsce, będą ratowały zdrowie i życie dzieci. Każdy, kto wrzucił grosik do skarbonki, ma w tym dziele swój udział.

Zobacz jak kwestowały poszczególne sztaby w powiecie:

Goworowo - 14 tys. 500 zł

Jak co roku niezwykle aktywne podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Goworowo. Niemal całą niedzielę mieszkańcy mogli korzystać z przygotowanych atrakcji, a przy tym dobrze się bawić i pomagać, wrzucając datki do skarbonek wolontariuszy.

Niedziela 12 stycznia obfitowała w wydarzenia muzyczne - na scenie wystąpili m.in. Eteria, June Angels, Arka, Arka i Strefa 51. Nie zabrakło także wrażeń sportowych - była zumba, rozegrano też mecz piłki siatkowej "Samorządowcy vs reszta świata". Widownia mogła też wypróbować wirtualne alkogogle, przejechać się terenowym autem, wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy a także obejrzeć wozy strażackie. Trwały też licytacje przedmiotów i usług.

Na zakończenie imprezy posłano ku niebu tradycyjne światełko. To kolejny, niezwykle udany goworowski finał z pobitym rekordem sprzed roku. W niedzielę zebrano bowiem ponad 3 tys. więcej niż w 2019 roku.

Zobacz zdjęcia z finału na facebookowej stronie GOKSiR w Goworowie.

Reklama Kadzidło - 19 tys. 587 zł

Kadzidlanie oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości także okazali wielkie serca. W tym roku do skarbonek trafiła okazała suma opiewająca na blisko 20 tys. zł. Wolontariusze wyruszyli w niedzielę nie tylko na ulice Kadzidła, kwestowano także w Wachu, Chudku, Dylewie i Jazgarce. Na zakończenie kwesty, ku niebu wystrzeliło światełko, wysyłając od mieszkańców kurpiowskiej ziemi pokłady pozytywnej energii, jedności i solidarnej pomocy dla potrzebujących. Kadzidlańskim sztabem kierował dyrektor Grzegorz Parzych, a w akcję, jak co roku, zaangażowali się także przedstawiciele władzy samorządowej.

Z 42 wolontariuszami z Kadzidła kwestowały też 4 osoby z gminy Łyse. W sumie zebrano 19587,40 zł, 15 euro i 4 dolary amerykańskie.

Zobacz zdjęcia na facebookowej stronie CKK w Kadzidle.

Baranowo - 10 tys. zł

Gmina Baranowo także grała w tym roku z Jurkiem Owsiakiem. Sztab, pod wodzą Grażyny Toryfter, przygotował dla uczestników kwesty zamkniętą imprezę w piątek 10 stycznia, podczas której licytowano przedmioty ofiarowane przez darczyńców i wystawione na aukcję. Dzieci przyniosły także domowej roboty ciasta, które też licytowano. Dla uczniów pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowali strażacy z OSP Baranowo. Wykonywano także plakaty oraz inne prace nawiązujące do idei WOŚP. W niedzielę wolontariusze wyszli na ulice kwestować.

Zobacz zdjęcia na stronie Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Myszyniec - 19 tys. 901 zł

Wolontariusze z Myszyńca, Zalasa i Wolkowych wyszli w niedzielę 12 stycznia na ulice gminy, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, podobnie jak inne sztaby w całej Polsce i zagranicą, zbiórka trwała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Mieszkańcy po raz kolejny okazali wielkie serca i chętnie wrzucali datki do puszek. Z uwagi na remont sali centrum kultury, zrezygnowano z imprez towarzyszących i myszyniecki finał skupił się na kweście do skarbonek. Szefem sztabu był dyrektor RCKK - Zdzisław Ścibek.

Zobacz zdjęcia na stronie Szkoły Podstawowej w Wolkowych.

Reklama Zawady - 13 tys. 676

Społeczność wsi Zawady w gminie Baranowo tradycyjnie dołączyła do ogólnopolskiego finału WOŚP. Sztab zarejestrowano w tamtejszej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kopcia. Dla uczestników zbiórki, wolontariuszy i darczyńców zorganizowano występy artystyczne, a także poczęstunek oraz licytacje przedmiotów i voucherów ofiarowanych przez hojnych mieszkańców i przedsiębiorców.

Na scenie prezentowały się dzieci w programie "Mam talent", wystąpili także zespół Kurpiok z Czarni oraz duet strażacki Drężewski & Zbrzeźniak. Wszystkich uczestników, a przede wszystkich wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach z puszkami, zaproszono na poczęstunek - kawę, herbatę oraz ciasto i gofry.

- Po raz pierwszy w naszym sztabie, oprócz uczniów z naszej szkoły, wolontariuszami była młodzież ze szkoły w Jastrząbce, Bakule-Ziomku i Woli Błędowskiej. Wszystkim należą się ogromne brawa. Tym, którzy przyszli, wsparli, pomogli, wystąpili, licytowali i tym, którzy świetnie się z naszym sztabem bawili - mówi szefowa sztabu Ewa Drężewska.

Tegoroczny wynik kwesty podczas 28 finału WOŚP w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim wyniósł łącznie ponad 216 tys. 664 zł.

W skali kraju licznik zbiórki pokazuje już ponad 115 mln zł. (stan na 13.01.2020 r.).

Fot. SP Baranowo, CKK Kadzidło, GOKSiR Goworowo

Zobacz zdjęcia:
Finał WOŚP w Zawadach

Więcej zdjęć: Finał WOŚP w Zawadach

 

Wyświetleń: 2649 komentarze: 1
13.01.2020, 14:24r. Drukuj
Powrót


. @ 20:36, 13.01.2020

IP: 31.0...76

:)