poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W Kadzidle podsumowano projekt pt. "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" (zdjęcia)

W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonej w grudniu 2019 r. II edycji projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom certyfikaty ukończenia warsztatów.

Bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego trwały w gminnym centrum od marca do grudnia ubiegłego roku. W ramach projektu pracowały dwie grup pań - grupa zaawansowana, która kontynuowała rozpoczęto w 2018 roku naukę i grupa początkująca, która poznawała tajniki haftu i koronkarstwa.

Reklama- Kadzidlańskie CKK już od czterech lat realizuje projekty finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Mistrz tradycji". Panie z wielkim zaangażowaniem i radością pracowały pod okiem znanej i cenionej twórczyni ludowej Krystyny Świder z Kadzidła. Warsztaty trwały 10 miesięcy (200 godzin) - były realizowane w ramach projektu pod nazwą "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z programu ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji" - czytamy na stornie CKK w Kadzidle.

Zobacz zdjęcia na stronie CKK w Kadzidle.

Odsłon: 909 komentarze: 0
08:52, 14.01.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter