niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W Kadzidle podsumowano projekt pt. "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" (zdjęcia)

W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonej w grudniu 2019 r. II edycji projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom certyfikaty ukończenia warsztatów.

Bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego trwały w gminnym centrum od marca do grudnia ubiegłego roku. W ramach projektu pracowały dwie grup pań - grupa zaawansowana, która kontynuowała rozpoczęto w 2018 roku naukę i grupa początkująca, która poznawała tajniki haftu i koronkarstwa.

Reklama - Kadzidlańskie CKK już od czterech lat realizuje projekty finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Mistrz tradycji". Panie z wielkim zaangażowaniem i radością pracowały pod okiem znanej i cenionej twórczyni ludowej Krystyny Świder z Kadzidła. Warsztaty trwały 10 miesięcy (200 godzin) - były realizowane w ramach projektu pod nazwą "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z programu ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji" - czytamy na stornie CKK w Kadzidle.

Zobacz zdjęcia na stronie CKK w Kadzidle.

Wyświetleń: 1080 komentarze: 0
14.01.2020, 08:52r. Drukuj
Powrót