piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

W "jedynce" się zazieleniło od paproci, aloesów i skrzydłokwiatów. To już drugi kiermasz kwiatowy w szkole (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce znów zrobiło się zielono. Wszystko za sprawą roślin i kwiatów doniczkowych, które stały się bohaterami wydarzenia. Była to już druga edycja szkolnego kiermaszu kwiatowego, który ma wielu swoich zwolenników zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Hol szkoły podczas dużej przerwy, podobnie jak przed rokiem, zdominował kolor zielony. Tradycja kiermaszu najwidoczniej przypadła uczniom do gustu, bo impreza weszła na stałe w szkolny kalendarz i już na wiosnę planowana jest kolejna edycja.

Reklama Na stoisku wystawiono mnóstwo sadzonek, które uczniowie i nauczyciele sami przygotowali m.in. podczas zajęć w ramach unijnego koła ekologiczno-biologicznego. Biorąc siewki i odnóżki z domowych lub szkolnych zbiorów kwiatowych, stworzono pokaźną kolekcję roślin. Poza możliwością obejrzenia kwiatów, można było także zakupić sadzonki. Na uczestników wydarzenia czekały też inne atrakcje - m.in. konkursy plastyczny, literacki i fotograficzny o tematyce ekologicznej.

Nad całością akcji czuwały panie nauczycielki - Renata Deptuła, Iwona Pędzich i Marta Wilk.

- Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kwiatów nie wystarczyło wówczas dla wszystkich chętnych, dlatego zdecydowałyśmy się tę akcję kontynuować. Wszystko ma na celu promowanie wśród naszych uczniów postaw ekologicznych, zachęcamy dzieci, aby sadziły samodzielnie roślinki i je pielęgnowały, bo dzięki temu mają wpływ na jakość powietrza, którym na co dzień oddychają. Akcja będzie długofalowa, zaczynamy od kwiatów doniczkowych, ale planujemy też wprowadzić sadzonki ogrodowe - mówiła Renata Deptuła, pomysłodawczyni akcji.

Reklama Sprzedaż roślin odbywała się podczas dużej przerwy. Przy stoisku szybko ustawił się ogonek chętnych. A było w czym wybierać - paprocie, skrzydłokwiaty, aloesy i żyworodki, pelargonie, draceny, kaktusy czy różne odmiany roślin pnących i bluszczowatych. Kupić można było także zdrowe, domowe babeczki oraz ekologiczne torebki uszyte z firanek, zainspirowane akcją Ekomeny.

Kiermasz jest kolejnym etapem szkolnej akcji pod hasłem "Zostań Rycerzem, Pokonaj Smoka”, w której uczniowie "jedynki" walczą o świeże powietrze. Smokiem jest wszechobecny smog, uniemożliwiający nam oddychanie świeżym powietrzem. Celem akcji jest uświadamianie dzieci i młodzieży, że mają wpływ na jakość powietrza w swoim otoczeniu, zachęcanie do sadzenia roślin, które produkują tlen i oczyszczają powietrze z toksyn, a także wpływają na estetykę miejsc, w których żyjemy.

Kiermasz roślin doniczkowych w SP nr 1 odbył się w czwartek 16 stycznia br.

Zobacz zdjęcia:
II kiermasz kwiatowy w Szkole Podstawowej nr 1

Więcej zdjęć: II kiermasz kwiatowy w Szkole Podstawowej nr 1

Wyświetleń: 1569 komentarze: 3
16.01.2020, 13:51r. Drukuj
Powrót


Ewa @ 19:38, 16.01.2020

IP: 37.248...216

Dziecko wrocilo do domu szczesliwe, bo kupilo roslinke do swojego pokoju I chce robic sadzonki, bo rosliny czyszcza powietrze:) Fajna akcja!

lena @ 20:32, 16.01.2020

IP: 2a01:110f...df7b

oby więcej takich akcji. swoją drogą nie myślałam że dzieciaki mogą podchwycić taki pomysł. i sadzonki pewnie lepiej się przyjmą niż na przykład te kwiaty z marketów

Aaaaa @ 21:51, 16.01.2020

IP: 37.47...62

Brawo dla Pomyslodawczyni. Mam nadzieję, że ta akcja zapisze się na stałe w harmonogramie szkoły. Dzieciaki najlepiej uczą się przez doświadczenia, a to wszystko dla ich zdrowia.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter