wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Dyskutowali o fonoholizmie. Nauczyciele i wychowawcy wzięli udział w konferencji poświęconej uzależnieniu od telefonu komórkowego (zdjęcia)

W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce odbyła się konferencja poświęcona problemowi nałogowego korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież. Najważniejsze zagrożenia związane z fonoholizmem przybliżył uczestnikom spotkania dr Maciej Dębski.

Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych tematem nauczycieli, pedagogów i psychologów, którzy z uzależnieniem od telefonu coraz częściej spotykają się w swojej pracy.

Reklama Dr Maciej Dębski szeroko omówił zjawisko fonoholizmu oraz szanse i zagrożenia, które można napotkać w świecie cyfrowego społeczeństwa. Prowadzący zaznaczył, że uświadamianie rodziców w zakresie bezpiecznego i higienicznego korzystania z nowych technologii powinno rozpocząć się już na etapie oczekiwania na narodziny dziecka.

- Zostały zakończone badania przeprowadzone przez Uniwersytet Gdański na próbie 50 tysięcy uczniów między dwunastym a dziewiętnastym rokiem życia. Mamy nowe dane, które dopiero zaczynają otwierać nam szeroko oczy. Zaczynamy prowadzić zajęcia z rodzicami na szkołach rodzenia, bo to jest odpowiedni moment, żeby mówić o bezpiecznym i higienicznym używaniu nowych technologii przez dzieci, które się zaraz powiją - poinformował dr Maciej Dębski, który prowadził spotkanie.

Konferencja odbyła się w czwartek 16 stycznia w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja o fonoholizmie

Więcej zdjęć: Konferencja o fonoholizmie

Wyświetleń: 1890 komentarze: 3
16.01.2020, 14:19r. Drukuj
Powrót


Rodzic @ 16:10, 16.01.2020

IP: 185.166...248

Niestety jest to ogromny problem. Wielu rodziców nie jest w stanie z nim poradzić. Wsparcia z nikąd. Same konferencje nie rozwiążą problemu.

rodzic @ 07:43, 17.01.2020

IP: 194.50...55

To prawda, problem jest ogromny i porażający. Mówić o tym głośno trzeba, ale samo mówienie nic tu nie da, tym bardziej do nauczycieli, bo i tak z tym nic nie zrobią. W szkołach średnich uczniowie siedzą na niektórych lekcjach z telefonami w rękach i jest ok. Nawet jak rodzice są świadomi i próbują coś robić, to i tak zawsze dzieci będą chciały "być tak jak inni". Tu potrzebne są konkretne działania - czyny, nie tylko mówienie w szkołach rodzenia. Dzieci są już na świecie, rosną i używają tych telefonów non stop. Działania potrzebne są teraz, od zaraz.

RODZIC @ 10:43, 17.01.2020

IP: 31.41...60

Rodzice niech zaczną od ustalenia zasad korzystania z telefonu komórkowego i komputera w domu oraz od konsekwencji w ich wprowadzaniu.
Świadomość jest potrzebna by móc działać.
Rodzicu, zacznij od siebie.
Znajdź czas dla swojego dziecka.
Nie wręczaj dziecku telefonu komórkowego dla świętego spokoju.
Ustal godziny korzystania z mediów (również młodzieży)oraz konsekwencje za niestosowanie się do zasad.
Bądź Konsekwentny!!!